• Anasayfa
 • Favorilere Ekle
 • Site Haritası
Üyelik Girişi
Ürün ve Hizmetler
Site Menüsü
Linkler
Site Haritası
Takvim
 • Poplin Gömleklik Kumaş Alan |05322482372| - 03/01/2021
 • POPLİN KUMAŞ ALANLAR VE POPLİN GÖMLEKLİK KUMAŞ ALAN FİRMALAR ARIYORSUN ANIZ İSTANBUL KUMAŞ ALAN TEKSTİL FİRMASI HİZMETİNİZDE 05322482372

  POPLİN – NE TÜR BİR KUMAŞ?

  Yüksek kaliteli ve hoş vücut yatak çarşafları sağlıklı uykunun anahtarıdır! İyi uyumak ve sabah neşeli ve iyi bir ruh halinde uyanmak için, onun seçimine karşı sorumlu bir tutum sergilemelisiniz. Mağazaya geldiğimizde, genellikle kitin sadece çizimine ve tasarımına bakarız ve eğer bize uygunlarsa, satın almayı sepete koymaktan çekinmeyin. Genellikle birkaç hafta içinde ürünün özelliklerini, eski güzelliğini kaybeder ve kullanılamaz hale gelir. Bunun olmasını önlemek için, yatakların yapıldığı malzemeleri dikkatlice anlamalısınız.

  Poplin: nitelikler ve temel özellikler

  En popüler yatak kumaşlarından biri poplindir. İnce dikey ipliklerin (atkılar) ve kalın boyuna ipliklerin (çözgü) birbiriyle dönüşümlü olarak kesişmesinden kaynaklanan pamuklu bir kumaştır. Üretim yöntemi, daha ince ipliklerin yoğun lifleri sarması gerçeğinden oluşur. Sonuç olarak, yatak içte çok güçlü, dışta ise yumuşak ve vücuda hoş kalıyor.

  Bu özel kumaş neden yumuşak çarşafları emmek için sevenler tarafından giderek daha çok tercih ediliyor? Poplin kumaş alanlar, Poplin kumaş alınır, Poplin kumaş alan yerler, toptan kumaş alan firmalar, Poplin kumaş alınır, desenli Poplin kumaş alanlar, düz Poplin kumaş alanlar, baskılı Poplin kumaş alanlar,

  Poplin erdemleri Poplin kumaş alanlar, Poplin kumaş alınır, Poplin kumaş alan yerler, toptan kumaş alan firmalar, Poplin kumaş alınır, desenli Poplin kumaş alanlar, düz Poplin kumaş alanlar, baskılı Poplin kumaş alanlar,

   Yıkama sırasında çekme yapmaz. Böyle bir şey satın aldıysanız, asla küçülmeyecek veya peletlerle kaplanmayacaktır;

  Çizimler ve baskılar solmaz. Yatağınız pencerenin yanında olsa bile çizimler parlak ve sulu kalacaktır;

  Stok Poplin Kumaş. Malzemenin ütülenmesi kolaydır. Hiç ütüleyemezsin, ama nazikçe yatağa yayın. Poplin, demirden nefret eden insanlar için sadece bir nimettir;

  Malzeme higroskopiktir, yani nemi mükemmel şekilde emer;

  Soğuk mevsimde önemli olan sıcak tutar;

  Oldukça dayanıklıdır, birkaç yıldır satın alındığında niteliklerini kaybetmez;

  Mükemmel aşınma direncine sahiptir;

  Kullanılabilirlik. En küçük kasabada bile herhangi bir mağazadan satın alabilirsiniz.

  Boyama türleri

  Poplin birkaç çeşit olabilir: ağartılmış, baskılı, tek renkli, çok renkli.

  Ağartılmış. Malzeme, kimyasallar ve alkali ile kimyasal olarak işlenir. Hoş olmayan sarılardan ve grilerden kurtularak tamamen beyazlaşır. Ağartılmış poplinin çok dayanıklı olduğu düşünülmektedir.

  Düz boyalı. Böyle bir tuval önce ağartılır ve ardından istenen renge boyanır. Birkaç saat boyunca, malzeme renklendirilir ve birkaç kez yıkanır, bu da onu solmaya karşı dirençli hale getirir.

  Parti Poplin Kumaş. Özel makinalar yardımı ile kumaşa desen uygulanır. Kaliteli boyalar kullanırken, bu tür malzemeler güneşte solmaz ve tamamen güvenlidir. Kumaş üzerine baskı, airbrush, makine yöntemi veya ağ desenleri kullanılarak yapılır.

  Çok renkli. Bu tür kumaşların üretimi için farklı renklerde önceden hazırlanmış iplikler kullanılır.

  Poplinden ne dikiyorlar?

  Ekolojik, nefes alabilen kumaş modası 15 yıl önce geri döndüğünden beri poplin yeniden çok popüler oldu. Ondan sadece yatak çarşafları değil, erkek gömlekleri ve gece elbiseleri de dikilir. Pijama ve çocuk kıyafetlerini unutmayınız, çünkü bu kumaştan yapılmışlardır, günlük kullanım için mükemmeldirler. Ayrıca pamuk ipliğinden yapılan bu tür giysiler asla alerjik reaksiyona neden olmaz. Bu özellikle çocuklarının sağlığını önemseyen ebeveynler için geçerlidir.

  Parça Poplin, ondan kendi elleriyle oyuncak yapan, hediyelik eşya ve hediyeler için dekor olarak kullanan zanaatkâr kadınları arasında çok popüler.

  Sovyetler Birliği’nde, tam bir kıtlık döneminde, ev kadınları bu kumaştan sabahlık, bluz ve tişört yaptı. Günlük yaşam için harikaydılar. Hafif bluz ve tişörtlerde, soğuktan korunan doğal kumaşlardan yapılan pijamalarda yazın sıcak değildi.

  Ne seçilir: kaba patiska veya poplin?

  Spot Poplin’e ek olarak, yatak çarşaflarının üretiminde kaba patiska kullanılır . Patiska ayrıca pamuklu bir kumaştır. Kalbinde pamuk ipliklerin birbirine geçmesi var. Ancak poplin’den farklı olarak aynı diş kalınlığına sahiptir. Bu malzemeden yapılmış yatak çarşafları ucuz ve dayanıklıdır. Bu tür kitler genellikle kulübede veya kır evlerinde satın alınır. Kumaşın yoğunluğu metrekare başına 35-40 ipliktir. santimetre.

  Poplinin kaba patiska üzerindeki avantajı, yapının düzgünlüğüdür. Kaba patiska daha serttir. Vücuda yumuşak ve hoş bir hale gelmeden önce birkaç kez yıkanması ve okşanması gerekecektir.

  Poplin kumaş satın alan yoğunluğu iri patiskadan daha yüksektir ve 85-120 ipliktir. Bununla birlikte, tekrarlanan kullanımda bile, kaba patiska solmaz, desen parlak ve çok yönlü kalır ve yatak odasında rahat bir atmosfer yaratmaya devam eder.

  Yatak takımı için bir bütçe seçeneğine ihtiyacınız varsa, kaba patiska, kendisine verilen görevle mükemmel bir iş çıkaracaktır. Daha asil poplin “daha zengin” görünür ve hiçbir şekilde daha aşağı ve hatta kaba patiskadan üstün değildir. İpliklerin yoğunluğu ve görünümünden dolayı fiyatı da daha yüksektir.

  Saten ve poplin: fark nedir?

  Poplin alanlar ve kaba patiska fonuna karşı saten , elit bir malzeme olarak kabul edilir. Çok ince pamuk ipliklerin çift dokuması sayesinde elde edilir. Kaba patiskadan farklı olarak saten oldukça yoğun bir malzemedir.

  Poplin ve saten arasındaki fark:

  Daha az sert, ancak dokunuşu daha yumuşak;

  Saten kadar ipeksi değil;

  Yaz aylarında, özellikle ipek veya sentetik iplikler içeriyorsa, saten yataklarda uyumak keyiflidir;

  Satenin poplin üzerindeki avantajları, her zevke uygun desen seçeneklerinde de mevcuttur. Böyle bir örgü ile, diğer iplik türlerinin aksine, iplikler çok nadiren bükülür, böylece yüzey daha anlamlı olur.

  Ancak saten kumaş alan takımların fiyatı yüksektir. Ve şu anda pahalı iç çamaşırı satın alma fırsatınız yoksa, daha ucuz poplin harika bir alternatif olacaktır.

  Poplin ürünleri. Nasıl yıkanır?

  Bu malzemeden yapılan çoğu şeyin temeli pamuk ipliğidir. % 100 pamuk olan Poplin, yüksek sıcaklıklarda yıkamaktan, yüksek hızda daktiloda dönmekten ve sık kullanımdan korkmuyor. Onunla ne yaparsan yap, bu “evrensel asker” sana yıllarca sadakatle hizmet edecek. Ebeveynlerin genellikle çocukları için böyle bir yatak seçmelerinin nedeni budur. Çocuklar çamaşırlara dikkat etmeye alışkın değiller, bu nedenle bebek yatağında lekeler, kurabiye kırıntıları veya evcil hayvan tüyleri bulabilirsin. Bu kumaş her türlü soruna karşı dayanıklıdır ve defalarca yıkandıktan sonra dahi orijinal görünümüne döner.

  Sentetik elyaf ilavesiyle poplinden yapılan şeylere dikkat etmelisiniz. Çamaşır makinesinde yıkarken, “hassas yıkama” modunu kullanmak ve 40 derecenin üzerindeki sıcaklığı aşmamak daha iyidir. Yüksek sıcaklıkta yıkamayı seçerseniz, malzeme birkaç santimetre küçülebilir ve küçülebilir.

  İpek poplin satın alırken etiket üzerindeki talimatları takip edin. İpeğin tüm özelliklerine sahiptir ve dikkatli kullanım gerektirir. Bu tür ürünler, yumuşak sıvı tozlar kullanılarak düşük hızlarda elde veya çamaşır makinesinde yıkanır.

  Bu kumaştan yapılan yatak çarşafları, elit saten ve ekonomik kaba patiska için en iyi alternatiftir. Bu iki malzemenin tüm olumlu özelliklerine sahiptir ve neredeyse hiçbir ciddi dezavantajı yoktur. Poplin bir uzlaşma seçeneğidir, doğru seçim ile sadece iyi rüyalar görürsünüz!

  Seçim için ipuçları

  Kumaşın kalitesine ve ürünün dikişine dikkat edin (düzensiz dikişler, fazla iplikler);

  Polipoplin yatak takımı almaya değmez. Bu kumaş alanlar çok fazla sentetik içerir. Bazı üreticiler, daha fazla dayanıklılık ve daha düşük maliyet için sentetik elyaf ekler, ancak bu konuda sessizdir. Bu tür kumaşların yıkanması kolaydır, çabuk kurur, ancak nemi iyi emmez ve alerjisi olanlar için oldukça tehlikelidir;

  Tanınmış üreticileri tercih edin;

  Doğal poplin her zaman kırıştıktan sonra uygun şeklini alır;

  Renk ve desen net ve canlı olmalıdır
  Ziyaret Bilgileri
  Aktif Ziyaretçi3
  Bugün Toplam93
  Toplam Ziyaret19715
  Duyurular
  Döviz Bilgileri
  AlışSatış
  Dolar8.34888.3823
  Euro10.154410.1951
  Saat