• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
Üyelik Girişi
Ürün ve Hizmetler
Site Menüsü
Linkler
Site Haritası
Takvim
İplik Alımı Yapanlar Spot İplik Nedir? 05322482372 Hertürlü İplik Alanlar

İplik Alımı Yapanlar Spot İplik Nedir? Hertürlü İplik Alanlar 05322482372

Polyester ip alanlar,parti ip alan,iplik alımı yapanlar,spot ip alan yerler,dip bobin ip alan,ucuz iplik,telef ip alanlar,ip alımı yapanlar,pamuk ip alanlar,çorap ipliği alanlar,likra alan,likralı ip alanlar,stok iplik alımı yapan yerler,iplik nereye satılır,


İplik Alımı Yapanlar Spot İplik Nedir?

 İplik alanlar, iplik alınır, iplik alan yerler, iplik alan firmalar, parti iplik alanlar, Spot iplik alanlar, stok iplik alanlar, toptan iplik alanlar, dikiş ipliği alanlar, nakış ipliği alanlar, ovarlok ipliği alanlar, toplu iplik alım satımı yapanlar, her türlü iplik alanlar,Nakış ipliği alanlar, dikiş ipliği alanlar, örme iplik alanlar, dokuma iplik alanlar, İstanbul iplik alanlar, zeytinburnu iplik alanlar, her türlü iplik alım satım yapanlar,Dip Bobin İp Alanlar. Pamuk  yani pamuk çekirdeğini örten lifler, doğal ağartılmış ve merserize olmak üzere iki tür iplikte kullanılmaktadır. Bunları gözle ayırt edebilirsiniz – doğal pamuk sadece soluk renklerle boyanır (özellikleri böyledir) ve merserizasyondan sonra pamuk parlak, sulu renklerde boyanabilir ve çoğu zaman bu parlaklık bilmeden sentetik elyafın bir karışımı olarak algılanır.


Tabii ki, merserizasyon işlemi çok ucuz değil, ancak ürünlerin görünüşünün ve aşınmasının açık avantajları, maliyetini haklı çıkarıyor. Bununla birlikte, merserize pamuğun, merserize olmayan pamuğa göre daha az gerilebilir ve kurutulduktan sonra çekmeye daha yatkın olduğu unutulmamalıdır.

Doğal ipek- örgü ve nakış iplikleri için en pahalı hammadde.

Parti iplik alan. İpek böceği tırtılının kozasını kıvırmak için kullandığı en ince ipliktir. İnsan sadece doğadan hazır iplikler almak zorunda kaldı ve bunları eğirme öncesinde basit bir birincil işlemden geçirdi. Çok az insan uluslararası uygulamada her tür parlak ipeksi ipliğin ipek olarak adlandırıldığını bilir, örneğin: doğal ipek, viskon, asetat, naylon vb.

Dip Bobin İp Alanlar. Sanayi kuruluşları tarafından beyaz, siyah ve demirsiz olarak kartuş ve makaralara sarılı, top ve çile olarak üretilmektedir. İpek iplikler, yüksek elastikiyet, buruşma direnci, nemi hızla emer, ısıyı zayıf, yumuşak ve dokunuşa ipeksi iletir, herhangi bir tonda, yarı tonlarda ve tonlarda iyi boyar, alkol, eter, aseton ve benzenin etkisine karşı dayanıklıdır. Ancak zayıf alkali çözeltiler bile ipek liflerini ve onlardan yapılan ürünleri yok eder.


 Ayrıca güneş ışığına maruz kaldıklarında mükemmel özelliklerini kaybederler. Mağazalara ipek spot iplikler ve bükülmüş ipek de tedarik edilmektedir. “İpek” görünümü çeşitli biçimlendirme ve terbiye yöntemleriyle elde edilen sentetik liflerden yapılan ipek benzeri. Keçi ve tavşan tüyü gibi belirli iplik türlerine parlaklık ve güç vermek için örme kumaş alan ve tığ işi için kullanılırlar.

PARTİ İPLİK ALINIR / STOK KUMAŞ ALIYORUZ.

 Türkiye’de doğal ipek geleneksel olarak kullanılmıştır ve ünlü keçi tüyü modellerini örmek için kullanılmaktadır: kumaş alan şallar,narin narin eşarplar ve sıcak örme ürünler: bluzlar, kazaklar, elbiseler ve yelekler. % 100 ipek (veya ipeksi iplikler) içeren iplik oldukça nadirdir ve kural olarak, % 20-25’ten fazla doğal ipek içermez, ancak genellikle hiç içermez. Viskon alanlar pamuk veya yün ile kombinasyon halinde% 30’a kadar ipeksi iplikler içeren harmanlanmış iplikler daha yaygındır. “İpek” ipliğin uygulama aralığı oldukça sınırlıdır.


 İplik alanlar, iplik alınır, iplik alan yerler, iplik alan firmalar, parti iplik alanlar, Spot iplik alanlar, stok iplik alanlar, toptan iplik alanlar, dikiş ipliği alanlar, nakış ipliği alanlar, ovarlok ipliği alanlar, toplu iplik alım satımı yapanlar, her türlü iplik alanlar,Nakış ipliği alanlar, dikiş ipliği alanlar, örme iplik alanlar, dokuma iplik alanlar, İstanbul iplik alanlar, zeytinburnu iplik alanlar, her türlü iplik alım satım yapanlar,Spot İplik Alanlar.


Keten yani Yakın zamana kadar bu bitkinin sapında bulunan lifler el örgüsünde yaygın olarak kullanılmıyordu, ancak son 2-3 yılda keten ipliği moda oldu. Aslında, modaya bir övgü ve bunun doğal bir elyaf olduğu bilgisinin dışında, el örgüsünde iplikte keten iplik satın alanlar kullanmanın pek bir anlamı yok. Gerçek şu ki, keten ipliği, ağır, sert ve çok “buruşuk” – bunlar maalesef özellikleridir. Esas olarak “yazlık” şeyleri örmek için kullanılır, çünkü iyi higroskopikliğe sahiptir ve yün kadar “sıcak” değildir. Ancak, şimdi aynı niteliklere sahip, ancak bu olumsuz özelliklere sahip olmayan çok sayıda başka lif olduğunu unutmamalıyız.

VİSKON ELYAF / “VİSKON” /doğal selülozun sıvı solüsyonlarından yapılmıştır: ladin, çam, bazı bitkilerin saplarından, pamuk lifi işleme atıklarından. İplik şeklindeki bir eğirme makinesi tarafından üretilen sürekli bir suni ipek iplik, pamuk veya yün elyafın uzunluğuna benzer belirli bir uzunlukta kesilirse, o zaman “ştapel” elyaf denilen bir akım ve iplikler ve kumaşlar elde ederiz. Bunlardan “kumaş alan“ denir. Bu şekilde elde edilen lifler, iki ve üç bileşenli karışımlarda saf parti viskon ve harmanlanmış ipliklerin üretiminde yaygın olarak kullanılmaktadır. Örme için viskon iplik alımı yapanlar – yumuşak, ipeksi, az elektrikle. Dezavantajları şunları içerir: yüksek buruşma, uzayabilirlik ve ıslak mukavemette azalma. Yıkama sırasında viskon ürününü ovalar ve bükerseniz, o zaman sözde “bıyık” alma riskiyle karşılaşırsınız – yani.


 İplik alımı yapanlar tek tek yırtık liflerin uçları, “yosun” etkisi de ortaya çıkabilir, bu çok sayıda yırtık uç olduğunda ortaya çıkar. Selüloz içeren liflerin aralığı viskoz ile sınırlı değildir; hepsi çok fazla asetat ve triasetat elyaf kullanır. Üretimleri için ilk hammadde kısa pamuk elyafıdır. Lifler ve iplikler – pürüzsüz ve derin boyanmış ipeksi bir parlaklık ile dokunuşa hoş; viskozdan daha az, mikroorganizmaların etkisine dirençli, ıslak işlem sırasında mukavemetini kaybeder. Dezavantajları şunları içerir: yüksek elektrifikasyon ve eğilmeye karşı düşük direnç.

PARTİ İPLİK SATIN ALINIR/KUMAŞ ALIYORUZ.

Suni ipek, asetat ve triasetat lifleri ve iplikleri kullanan örgü iplikleri büyük talep görmektedir, özellikle “sezon dışı” veya “sezon dışı” ürünleri örmek için caziptirler, Mevsim ve hava şartlarından bağımsız olarak giyilebilir. Yapay selüloz içeren liflerin bir başka örneği, asetat ve triasetat ipliklerdir. Üretimleri için hammadde kısa pamuk elyafıdır. Yaygın kullanımlarını engelleyen bu ipliklerin dezavantajları yüksek elektriklenme ve “kırışıklık” dır.

  
31 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi3
Bugün Toplam167
Toplam Ziyaret20139
Duyurular
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar8.33168.3649
Euro10.092810.1332
Saat