• Anasayfa
 • Favorilere Ekle
 • Site Haritası
Üyelik Girişi
Ürün ve Hizmetler
Site Menüsü
Linkler
Site Haritası
Takvim
 • Kumaş Nasıl Kesilir? 05322482372 Kumaş Alınır - 15/07/2021
 • Kumaş Nasıl Kesilir? 05322482372 Kumaş Alınır

  Kumaş enine mi boyuna mı kesilir,Elbise kumaşı nasıl kesilir,Kumaş nasıl düzgün kesilir,Kumaş kesim Teknikleri,Yamuk kumaş nasıl düzeltilir,Kumaşı kesime hazirlama teknikleri,Kumaşı kesime hazırlama,Kumaş keserken dikkat edilecek noktalar,likralı kumaş nasıl kesilir,ince kumaşlar nasıl kesilir,KUMAŞ ALINIR,İPLİK ALINIR,


  Kumaşı kesmek için ipuçları.

  Kumaş alan. Kalıbı yapıp doğru kumaşı seçtikten sonra desenin tüm kısımları kumaşa aktarılmalı ve sonra kesilmelidir. Bu aşamada kötü sürprizlerin olmaması ve değerli kumaşın da size tam oturan bir giysi haline gelmesi için burada kumaşı nasıl keseceğinizi ve nelere dikkat etmeniz gerektiğini açıklıyoruz.

  İçerik

  Kumaşı kesmek için neye ihtiyacın var?

   ELBİSE KUMAŞI NASIL KESİLİR İNCE KUMAŞLAR NASIL KESİLİR İPLİK ALINIR KUMAŞ ALINIR KUMAŞ ENİNE Mİ BOYUNA MI KESİLİR KUMAŞ KESERKEN DİKKAT EDİLECEK NOKTALAR KUMAŞ KESİM TEKNİKLERİ KUMAŞ NASIL DÜZGÜN KESİLİR KUMAŞI KESİME HAZİRLAMA TEKNİKLERİ KUMAŞI KESİME HAZIRLAMA LİKRALI KUMAŞ NASIL KESİLİR YAMUK KUMAŞ NASIL DÜZELTİLİR
  Saten Abiye Elbise,Uzun Abiye
  Kumaş Desenleri?

  Desenin yerleştirilmesi ve sabitlenmesi

  Kumaşı doğru şekilde kesin

  Kumaşın hangi tarafının yanlış olduğunu nasıl bilebilirim?

  Çapraz kesimde kesim

  Kumaşı kesmek için neye ihtiyacın var?

  Kumaş alanlar

  Kumaş satın alan. Keskin kumaş makası, desen parçalarını kumaştan kesmek için gereklidir. Kesilen parçaların hassas kesimi giysinin daha sonra oturması için çok önemli olduğundan kumaş makasları ve döner kesiciler kesinlikle keskin olmalıdır. Desen kağıdını kesmek için kullanılan kumaş makası hızla körleşir ve kumaşı keserken hatalara neden olur.

  KUMAŞ PARÇASI SATANLAR.

  Kağıttan yapılmış desen parçalarını kumaşa sabitlemek için iğne, kumaş klips ve kumaş ağırlıkları gibi yardımcılar kullanılır.


  Deseni kumaşın üzerine çizmek için basit bir terzi tebeşirini kullanın. Genellikle beyaz tebeşir kullanılır. Beyaz kumaşlar için daha koyu tebeşir kullanılabilir. Alternatif olarak, bir numara işaretleme kalemi veya keçeli kalem de kullanabilirsiniz.

  Sizin için başka hangi dikiş yardımcılarının mevcut olduğunu dikiş aksesuarları konumuzda öğrenebilirsiniz.

  Kumaş Desenleri

  Parti Kumaş kesim için hizalanmadan önce kumaş yıkanmalıdır. Bu, dikilen giysinin daha sonra küçülmesini veya bükülmesini önler.

  Desen parçalarını kumaş üzerine doğru yerleştirmek için kumaşın dokusuna dikkat etmeniz gerekir. Giysilerimizin damarları genellikle baştan ayağa dikey olarak uzanır. Bununla birlikte, bir kumaşı lif boyunca veya hatta liflere çapraz olarak kesme seçeneği de vardır. Bununla ilgili daha sonra daha fazlası. Bu nedenle kumaşınızın damarlarını yerelleştirmek önemlidir. Tahıl tanesini bulmanın birkaç basit yolu vardır:

  İplik alan akışı her zaman kenara paralel ilerler. Çoğu kumaşın, panelin solunda ve sağında bir kenarı vardır. Bunları, kenarlarındaki kumaşın genellikle basılmaması, dokuma makinesinde küçük delikler olması veya bir şeyin yıpranması gerçeğinden tanıyabilirsiniz.

  Kumaş alımı yapanlar. Tahıl yönünde, kumaşlar genellikle daha serttir ve daha az gerilebilir veya gerilemez. Bir gerdirme testi yardımıyla ipliğin tanesini de bulabilirsiniz.


  Kenar artık görünmüyorsa ve gerilme testi net değilse, iplik yolunu bulmak için kumaştan tek bir iplik çekebilirsiniz. Bir yırtma testinde, çıkardığınız ipliğin bir atkı ipliği mi (kumaş boyunca ilerleyen iplikler) yoksa bir çözgü ipliği mi (kumaşın üretimi sırasında bir tezgahta uzunlamasına gerilen iplikler) olduğunu öğrenebilirsiniz. Bir kumaş her zaman atkı ipliği yönünde yırtılabilir. İplik akışı, çözgü ipliklerine paraleldir.

  Tane için başka bir referans noktası, bir kumaşın deseni olabilir. Kumaş deseni tek yönde yazdırılırsa, ipliğin desenle aynı yönde ilerlediği varsayılabilir.

  Kadife, kordon ve mikrofiber (polar) ile tane, aynı zamanda tane yönünden de tanınabilir. Tane üzerine vurursanız, tüyler (yığın) kalkar ve gren bu yönde ilerler.

  İnce ribana veya jarse gibi elastik kumaşlar söz konusu olduğunda, gerilme yönüne veya grene özellikle dikkat etmek önemlidir. Dokuma kumaşların aksine, örme kumaşlar her iki yönde daha esnektir. İşte bu yüzden burada esneme testi farklı. Örme kumaşlarda ipliğin seyrini görmek kolaydır. Kumaşı biraz ayırırsanız, “çizgiler” görünür hale gelir. Bu çizgiler, grenin yönünü gösterir.

  Stok İplik Alanlar. Artık kumaşınızın iplik yolunu buldunuz ve kağıttan yapılmış desen parçalarını desendeki iplik yolu okuna göre hizalayabilirsiniz. Dikkat: Desen şablonları oluştururken, ipliğin seyrini işaretlemeyi asla unutmayın!

  Desenin yerleştirilmesi ve sabitlenmesi / İstanbul kumaşçılar çarşısı

   ELBİSE KUMAŞI NASIL KESİLİR İNCE KUMAŞLAR NASIL KESİLİR İPLİK ALINIR KUMAŞ ALINIR KUMAŞ ENİNE Mİ BOYUNA MI KESİLİR KUMAŞ KESERKEN DİKKAT EDİLECEK NOKTALAR KUMAŞ KESİM TEKNİKLERİ KUMAŞ NASIL DÜZGÜN KESİLİR KUMAŞI KESİME HAZİRLAMA TEKNİKLERİ KUMAŞI KESİME HAZIRLAMA LİKRALI KUMAŞ NASIL KESİLİR YAMUK KUMAŞ NASIL DÜZELTİLİR

  Gömlek kumaş fiyatları,Pamuklu gömlek kumaşı,Gömleklik kumaş üreticileri.
  Kumaş Parçası alanlar. Desen parçalarının tümü artık mümkün olduğunca az yer kaplayan kumaş üzerine yerleştirilmiş ve iplik akışı ile hizalanmıştır. Kaymalarını önlemek için birkaç iğne ve ağırlık ile yerinde tutulurlar. Parçalar artık bir terzi dairesi ile işaretlenip boyutlandırılmadan önce, dikiş payları küçük bir el ölçüsü ile işaretlenmelidir. Model kesimlerinden üretime hazır şablonlara kadar uzman kitabımızda dikiş paylarının nasıl ve nerede doğru şekilde uygulanacağını okuyabilirsiniz. Bununla birlikte, dikiş payının zaten dahil edildiği hazır desenler de vardır.

  Kumaşı doğru şekilde kesin

  Kumaşı kesmenin birkaç yolu vardır:

  Çoğunlukla, bir model üzerinde, örneğin bir üst kısım için, ön ve arka kısımların sadece yarısı öne ve ortada gösterilir. Burada desen daha sonra çift katmanlı kumaşın katlanmış kenarına (kırılma) uygulanır ve boyuta göre kesilir. Kopuşta kesim yapılabilmesi için kumaşın ortasından, damara paralel ve sağ tarafların birlikte katlanması ve desenin tam olarak kırılma kenarına yerleştirilmesi gerekir.

  Ayrı ayrı desen parçalarını zıt yönlerde (aynalı) kesme olasılığı da vardır . Kumaş aynı zamanda birlikte sağ tarafa da katlanır. Tek adımda iki parçayı kesersiniz. Bunu, kol veya pantolon paçası gibi ikisine ihtiyacınız olan desen parçalarıyla yaparsınız.

  Parça Kumaş Alınır. Bir desene yalnızca bir kez ihtiyaç duyulursa, katlanmamış bir kumaş üzerine de yerleştirilebilir (sağ taraftaki kumaş üsttedir) ve boyutuna göre kesilebilir.

  Kesimin tüm varyantlarında penslerin, kıvrımların, cep pozisyonlarının ve sembollerin uçlarını işaretlemeye özen gösterilmelidir.

  Tehlikeli olan:  Çoğu kumaşın bir kaplaması vardır, bu da liflerin bir dokuma işlemi ve belirli bir apre kullanılarak tek yönde tarandığı anlamına gelir. Kilo kumaş fiyatları. Tek tek parçalar farklı yönlerde ve grenlere karşı kesilirse, renk farklılıkları, farklı parlaklık (bazen sadece belirli ışık koşullarında görülebilir) ve aşırı durumlarda bile farklı bir tutuş meydana gelebilir.


  kadife elbise tesettür için,Kadife Elbise Modelleri tesettür,Günlük Kadife Elbise Modelleri,Kadife Elbise Modelleri 2021,Dantelli Kadife Elbise Modelleri,Kısa Kadife Elbise,kadife elbise nasıl dikilir,
  Bu nedenle parçaları yerleştirirken tüm parçaların çizgi ile aynı yönde yerleştirildiğinden emin olun. Bununla birlikte, bazı parçaların yüz üstü yerleştirilmesine izin veren malzemeler vardır; bu genellikle kumaş tüketiminde önemli bir azalma ile ilişkilidir, her kuruşun söz konusu olduğu giyim endüstrisi bile, genellikle yüksek düzeyde çaba ile hassas bir şekilde farklılaşır.

  Kumaşın hangi tarafının yanlış olduğunu nasıl bilebilirim? Zeytinburnu kumaşçılar sokağı

  Kiloluk Kumaşın sağ tarafı “daha hoş” tarafıdır. Burada yığını veya bir deseni görebilirsiniz. Daha sonra giysinin dışıdır. Kumaşın yanlış tarafı her zaman sonraki giysinin iç kısmıdır. Baskılı kumaşlar söz konusu olduğunda, genellikle beyazdır ve bazen daha pürüzlü bir yüzeye sahiptir.

  Çapraz kesimde kesim

  Eğimli veya çapraz kesim, kumaşın ipliğe 45 ° açıyla kesildiği bir kesme tekniğidir. Kumaşlar diyagonal üzerinde daha esnektir, bu nedenle bitmiş elbise çapraz kesim ile daha esnektir ve kumaşın kumaşın kenara paralel kesildiği normal kesime göre daha yumuşak bir örtü vardır.

  KUMAŞ Keserken ve dikerken dikkat edilmesi gerekenler: parça kumaş satanlar

  İpliğin seyri için güvenilir bir referans noktası elde etmek için, önce kumaştan tek bir ipliğin çekilmesi tavsiye edilir.

  Kaç metre kumaş gider hesaplama. Yönlendirme olarak bu çizgi ile 10 santimetre kenar uzunluğundaki kareleri iplikle işaretleyebilirsiniz, bu da desen parçalarının hizalanmasını çok daha kolay hale getirir ve kumaşın köşegen dışına çıktığını anında görebilirsiniz. Diş yolu tam olarak çapraz olmadığı için kesme sırasında meydana gelen hatalar, çok sayıda özel bilgi birikimiyle bile daha sonra hemen hemen düzeltilemez. Sıkıştırılmış kenarlar, dolaşan dikişler, bükülmüş parçalar çirkin sonuçlar olabilir.


  2021 Yaz moda trendleri,2021 Yaz moda renkleri,2021 Yaz modası,2021 moda renkleri,2021 İlkbahar Yaz moda renkleri,2021 Yaz kadın Modası,2021 Yaz renkleri,2021 Yaz Modası renkleri,2021 abiye modası,abiye modası,2021 gelinlik modası,2021 şifon kumaş modası,
  Kesilen kısımlar mutlaka tamamen döşenir ve tek kat halinde kesilir. Bitmiş giysinin vücut etrafında bükülmesini önlemek için, çapraz damar ön ve arkada zıt yönlerde hareket etmelidir.

  Altına kadife veya yün bir kumaş alan yerleştirilebilir, böylece kumaş kesildiğinde mümkün olduğunca sakin kalır.

  Çapraz kesim ile kumaş, konumu nedeniyle belirli bir esnekliğe sahiptir, bu da genişleyebileceği anlamına gelir. Dikişler başa çıkmazsa sorunlar ortaya çıkabilir.

  Bu nedenle, geleneksel dikişler yerine, çapraz kesimler için çok küçük bir
  ELBİSE KUMAŞI NASIL KESİLİR
  İNCE KUMAŞLAR NASIL KESİLİR
  İPLİK ALINIR
  KUMAŞ ALINIR
  KUMAŞ ENİNE Mİ BOYUNA MI KESİLİR
  KUMAŞ KESERKEN DİKKAT EDİLECEK NOKTALAR
  KUMAŞ KESİM TEKNİKLERİ
  KUMAŞ NASIL DÜZGÜN KESİLİR
  KUMAŞI KESİME HAZİRLAMA TEKNİKLERİ
  KUMAŞI KESİME HAZIRLAMA
  LİKRALI KUMAŞ NASIL KESİLİR
  YAMUK KUMAŞ NASIL DÜZELTİLİR

  Duyuru Arşivi

 • Örme Ham Penye Kumaş Alanlar 05322482372
 • Viskon Kumaş Nasıldır? 05322482372 Viskon Kumaş Alanlar
 • Kumaş Alanlar Kumaşçılar 05322482372
 • Kumaş Alan Krep Şifon Kumaş 05322482372
 • Baskılı Şifon Kumaş Alan 05322482372
 • Bartın Kumaşçılar Bartın Kumaş Satanlar Bartın Parça Kumaş 05322482372
 • Kilis Kumaş Satanlar Kilis Parça Kumaş Kilis Kumaşçı 05322482372
 • En Ucuz Kumaş Pazarı Ucuz kumaş Satan 05322482372
 • Karabük Kumaşçılar 05322482372 Karabük Parça Kumaş Karabük Kumaş Satanlar
 • Viskon Kumaş Alanlar Kumaş Alan 05322482372
 • Bitlis Kumaşçılar Kilo İle Kumaş Bitlis 05322482372
 • Scuba Kumaş Nasıl Dikilir? Kumaş Alan 05322482372 Scuba Dalgıç Alımı
 • Çorum Kumaşçılar Çanakkale Kumaş Çankırı Kumaşçılar 05322482372
 • Ayakkabılık Kumaş Alınır |05322482372| Ayakkabı Kumaşı Nedir |
 • Sonbahar Elbisesi İçin Hangi Kumaş Seçilir? 05322482372 Kumaş Alan
 • Aydın Kumaş Alan Aydın Parça Kumaş Satanlar 05322482372
 • Kumaş Alan Bizleriz 05322482372
 • Ham Kumaş Alınır |05322482372| Ham Kumaş Alan | Ham Kumaş Nedir |
 • Modalar Elbise Modası Nedir? 2021 Modası Kumaş Alan 05322482372
 • Denizli Penye Kumaş Denizli Kumaşçılar 05322482372
 • Elbise İçin Kumaş Çeşitleri Kumaş Alan 05322482372
 • Penye Kumaş Adana Kumaş Alanlar 05322482372
 • Denizli Parça Kumaş Denizli Kiloyla Parça Kumaş 05322482372 Kumaş Alan
 • Yün Kumaş Alınır |05322482372| Yünlü Kumaş Alımı | Yün Kumaş Nedir |
 • Brokar Kumaş Alınır |05322482372| Brokar Jakar Kumaş Alan |
 • 1a Gabardin Kumaş Nerde Satılır? 05322482372 Gabardin Kumaş Alan
 • Şekil Türüne Göre Bir Elbise Nasıl Seçilir? 05322482372 Elbise Kumaşı Alan
 • Kalın Kot Kumaş Alan 05322482372
 • Likralı Denim Kumaş Ucuz Denim Kumaş Alanlar 05322482372
 • 1a Denim Kumaş Alanlar |05322482372| Denim Kot Kumaş |
 • Merter Tekstil Firmaları Merter Kumaşçılar 05322482372 Kumaş Alan
 • Kumaş Alımı Yapan Kumaş Satın Alınır 05322482372
 • İstanbul Kumaş Alan 05322482372 Kumaş Alınır
 • Ribana Kumaş Alınır |05322482372| Ribana Kumaş Alan | Ribana Alım |
 • Şanlıurfa Kumaş Satanlar Gaziantep Kumaşçılar 05322482372 Kumaş Alan
 • Kadife Abiye Modelleri 05322482372 Kadife Alan
 • İstanbul Kumaş Pazarı İstanbul Kumaşçılar 05322482372 Kumaş Alan
 • Kumaş Alanlar Ankara 05322482372 Kumaş Alan Firma
 • Kaç Derecede Yıkanır? 05322482372 Yıkamalı Kumaş Alanlar
 • Krep Streç Kumaştan Yapılmış Elbiseler 05322482372 Krep Streç Kumaş Alan
 • Yazlık Kumaşlar 05322482372 Yazlık Kumaş Alınır
 • Saten Kumaş Alan |05322482372| Saten Kumaş Alınır |
 • Paraşüt Kumaş Alınır |05322482372| Paraşüt Kumaş Alan | Paraşüt Kumaş Nedir |
 • Kumaş Alınır Dikiş İpliği Alan Parti Kumaş Alanlar 05322482372
 • Şık Kadın Ceketleri Hangileridir? 05322482372 Ceket Kumaşı Alan
 • Tesettürlü Dantel Elbise Modelleri Alanlar 05322482372
 • Parça Kumaş Satın Alanlar 05322482372 Partici Kumaş
 • Likralı Kumaşın Avantajları Ve Dezavantajları Nedir? Likralı Kumaş Alanlar 05322482372
 • Tesettür Elbise Modelleri Nedir? Kumaş Alanlar Blziz 05322482372
 • Kürk Kumaş Nedir? Kürk Modelleri 05322482372 Kürk Alanlar
 • Flanel Nedir? Pazen Nedir? Kumaş Çeşitleri Alınır |05322482372| Flanel Kumaş Alan |
 • Spor Giyim Kumaş Seçimi 05322482372 Formalık Jarse Alanlar
 • Keten Kumaş Nedir Ve En Belirgin Kullanımı 05322482372 Keten Kumaş Alanlar
 • Kot Nedir? Denim Nedir? Kot Kumaş Alınır 05322482372
 • Siyah Elbise Siyah Abiye Modelleri 05322482372 Siya Abiyelik Kumaş Alanlar
 • Bu Gün Ne Giymeliğim? 05322482372 Giyimlik Kumaş Alanlar
 • Kadife Nedir? Saten Nedir? 05322482372 Kumaş Satın Alan Yerler
 • Bu Gün Ne Giymeliğim? 05322482372 Giyimlik Kumaş Alanlar
 • Parti Krep Kumaş Alanlar |05322482372|
 • Süprem Kumaş Satın Alıyoruz |05322482372|
 • Kamuflaj Kumaş Satın Alıyoruz |05322482372|
 • Denim Kumaş Satın Alanlar |05322482372|
 • Metraj Kumaş Alanlar |05322482372|
 • Ankara Viskon Kumaş Alanlar |05322482372|
 • Armürlü Kumaş Satın Alan Firma |05322482372|
 • Poplin Gömleklik Kumaş Alan |05322482372|
 • Şifon Kumaş Satın Alanlar |05322482372|
 • İzmirde Kumaş Alanlar |05322482372|
 • İstanbul Ve Çevre İllerde Kumaş Alanlar |05322482372|
 • Giysilik Kumaş Alanlar |05322482372|
 • Giyim Kumaşları Alanlar |05322482372|
 • Yazlık Elbise Kumaşı Alanlar |05322482372|
 • Geri Dönüşüm Ve Kumaş Alanlar |05322482372|
 • Tül Kumaş Alanlar |05322482372| Güpür Dantel Alan | • Ziyaret Bilgileri
  Aktif Ziyaretçi3
  Bugün Toplam47
  Toplam Ziyaret141684
  Duyurular
  Döviz Bilgileri
  AlışSatış
  Dolar19.937220.0171
  Euro21.410121.4959
  Saat