• Anasayfa
 • Favorilere Ekle
 • Site Haritası
Üyelik Girişi
Ürün ve Hizmetler
Site Menüsü
Linkler
Site Haritası
Takvim
 • İstanbul Liyosel Kumaş Alanlar 05322482372 - 14/11/2021
 • İstanbul Liyosel Kumaş Alanlar 05322482372

  Liyosel (Lyocell) Kumaş Genel Özellikleri Nedir,
  Lyocell Kumaş Nedir,Lyocell (Liyosel) Kumaş Özellikleri Nedir,Lyocell (Liyosel) Kumaş Üretimi Nasıl Yapılır,Üretim Süreci,Liyosel Kumaş Kullanım Alanları Nedir,Lyocell Kumaş Nerelerden Satın Alınır,Liyosel (Lyocell) Kumaş Fiyatları Nedir,Liyosel Kumaş Türleri Nedir,Viskon Suni İpek Kumaş,Modal Rayon Kumaş,Lyocell Kumaş Üretiminin Çevreye Etkisi Nedir,Lyocell (Tencel) Kumaş Üretim Belgesi Nedir,Polyester Kumaş ile Liyosel Kumaş Arasındaki Farklar Nedir,Polyester Nedir,Konfor Fiyat ,Nefes Alabilirlik,Liyosel Kumaş Yazlık mı,Lyocell Kumaş Yazın Giyilir mi,Lyocell Kumaş Buruşur mu,Liyosel Kumaş Kırışır mı,Liyosel Kumaş Esner mi,Liyosel Kumaş Çeker mi,Lyocell Kumaş Kışlık mı,Liyosel Kumaş Sağlıklı mı,Lyocell Kumaş İç Gösterir mi,Lyocell Kumaş Yıkanır mı,Lyocell Kumaş Nasıl Yıkanır,Liyosel Kumaş Terletir mi,Liyosel Kumaş Kaliteli mi,Lyocell Kumaş Zararlı mı,


  Liyosel (Lyocell) Kumaş Genel Özellikleri Nedir?

  Kumaşın İsmi: Liyosel Kumaş (tensel kumaş olarak da bilinir).
  Kumaşın İçerdiği Maddeler: Ahşap selüloz ve sentetik bileşimi maddeler
  Kumaşın Ortalama İplik Geçiş Sayıları: 300-600
  Hava Geçirgenliği: Yüksek
  Nem Tutma Potansiyeli: Yüksek
  Isıyı Koruma Yeteneği: Normal
  Gerilebilirlik Derecesi: Düşük
  Tüylenme Sorunu: Orta
  İlk Üreten Ülke: Amerika Birleşik Devletleri
  Günümüzdeki En Büyük İhracatçılar: Avrupa, Çin
  Önerilen Yıkama Suyu Sıcaklığı: Soğuk
  Yaygın Kullanım Alanları: Gömlekler, iç çamaşırları, havlular, tıbbi sargılar, özel bantlar vs… Liyosel kumaş ile gömlek, elbise, pantolon gibi farklı giyim ürünleri de üretilmektedir.
  Liyosel kumaş hakkında özet bilgileri verdik. Liyosel kumaş nedir? Şimdi daha detaylı bakalım.

   Liyosel Kumaş Türleri Nedir,Viskon Suni İpek Kumaş,Modal Rayon Kumaş,Lyocell Kumaş Üretiminin Çevreye Etkisi Nedir,Lyocell (Tencel) Kumaş Üretim Belgesi Nedir,Polyester Kumaş ile Liyosel Kumaş Arasındaki Farklar Nedir,Polyester Nedir,Konfor Fiyat ,Nefes Alabilirlik,Liyosel Kumaş Yazlık mı,Lyocell Kumaş Yazın Giyilir mi,Lyocell Kumaş Buruşur mu,Liyosel Kumaş Kırışır mı,Liyosel Kumaş Esner mi,Liyosel Kumaş Çeker mi,Lyocell Kumaş Kışlık mı,Liyosel Kumaş Sağlıklı mı,Lyocell Kumaş İç Gösterir mi,Lyocell Kumaş Yıkanır mı,Lyocell Kumaş Nasıl Yıkanır,Liyosel Kumaş Terletir mi,Liyosel Kumaş Kaliteli mi,Lyocell Kumaş Zararlı mı,

  Lyocell Kumaş Nedir?

  Lyocell, yaygın olarak pamuk veya ipek yerine kullanılan yarı sentetik bir kumaş çeşididir. Bu kumaş bir suni ipek şeklinde esas alınır. İçerik olarak ahşaptan elde edilen selülozdan oluşmaktadır.

  İlk olarak 1970’li yıllarda ABD tarafından geliştirilen liyosel, 20. yüzyılın son yıllarında popülerlik kazanmıştır. Halen dünya çapında eskisi kadar olmasa da popülerliğini korumaktadır. Liyosel kumaş, organik bileşenlerden yapıldığı için, polyester gibi tamamen sentetik elyaflara göre daha sürdürülebilir bir alternatiftir. Ancak liyosel kumaşın çevre için gerçekten negatif etkilerinin olmadığını söylemek zor olacaktır.

  Liyosel kumaş, ilk başta yalnızca pilot geliştirme aşamasında oluşturulmuştur. 1980’li yıllara kadar İngiltere merkezli bir şirket, liyoselden örnek alıp tensel adında yeni bir kumaş ortaya çıkarmıştır. Bu iki kumaş kimyasal olarak hemen hemen aynıdır. Yani Tensel ve Liyosel terimleri birbirinin yerine kullanılabilir.

  Lyocell (Liyosel) Tencel (Tensel) Kumaş Üreticileri Markası Amblem Logosu Nedir? - Denim Lyocell
  Patentli Tensel Kumaş Üreticisi – Tencel
  Liyosel kumaş satın alanlar genellikle liyosel kumaşın dokunulduğunda yumuşak bir his verdiğini söylemektedir. Çoğu insan bu kumaş ile pamuk kumaş arasındaki farkı anlayamaz. Liyocel kumaş, ıslak ya da kuru farketmeksizin çok güçlü ve dayanıklıdır. Ayrıca boncuklanmaya karşı pamuk kumaştan daha fazla güçlüdür. Kumaş üreticileri, liyoseli diğer tekstil türleriyle karıştırmanın kolay olmasından dolayı bu elyafı yoğun olarak kullanmaktadırlar. Liyosel kumaş üretim maddeleri, pamuk, ipek, suni ipek, polyester, naylon ve yün ile iyi karışabilmektedir.

  Lyocell (Liyosel) Kumaş Özellikleri Nedir?

  Dayanıklı bir kumaş türüdür.
  Yüksek oranda hava geçirebilme yeteneğine sahiptir.
  Ana yapısı ile çok esnek bir kumaş değildir.
  Yumuşak bir dokuya sahiptir.
  Rahat ve konforludur.
  Büyük oranda nem tutabilir.
  Doğal, organik ve cilt dostudur.
  Mavi Renk Blue Denim Tensel İnce Yumuşak Kumaş Modelleri Fotoğraf Örneği
  Mavi Renk Liyosel Kumaş Fotoğrafı
  Lyocell (Liyosel) Kumaş Üretimi Nasıl Yapılır?

  Tensel, rayon ile kimyasal olarak aynıdır. Ancak bu suni ipek kumaş türevini yapabilmek için daha farklı bir işlem kullanılır. Rayon kumaş üretim sürecinden farklı olarak, liyosel kumaş üretim süreci şu şekildedir; “Dolaylı bir çözücü yerine doğrudan bir çözücünün kullanılması ile elde edilir”. Tensel’i oluşturmak için bir çözücü eğirme tekniği kullanılır. Bu da, (suni ipek kumaş üretimindeki durumdan farklı olarak), tensel kumaş üretim sürecinin, selülozun yapısında önemli bir kimyasal değişikliğe neden olmadığı anlamına gelir.

  Selülozdan elde edilen kumaşlar yaklaşık 200 yıldır piyasada yer almaktadır. Sadece 20. yüzyılın başından bu yana seri üretime geçilmiştir. Bu kumaşlar başlangıçta ipeğin ikamesi (alfernatifi) olarak tasarlanmıştır. Selüloz kumaş üreticileri, ipekböceklerinin gerçek hakiki ipek yapmak için kullandıkları süreci yeniden yaratmaya çalıştılar.

  Seri olarak üretilecek ilk selüloz kumaş suni ipektir. Suni ipekler bu zamana kadar bir ekstrüzyon yöntemi ile yapıldı. En yeni selüloz kumaş üretim yöntemlerinden biri olan liyosel üretimi, suni ipek yapmak için kullanılan üretim yöntemlerini geliştirmiştir. Daha verimlidir, daha az atık üretir. Suni ipekden daha az sentetik bir ürün ortaya çıkar.

  Üretim Süreci

  Bu kumaşta kullanılan selülozun hammaddesi olarak meşe veya huş ağacı gibi sert ağaç yongaları kullanılır. Bu amaçla kullanılan ağaçlar genellikle yönetilen ağaç çiftliklerinde yetiştirilir. Ağaçlar bir tensel üretim tesisine ulaştığında, kesim işlemleri başlar. Bu kesiklere “yonga” adı verilir. Yongalar yumuşatılarak hamur haline getirebilen bir kimyasal asit (çürütücü ilaç) teknesine yüklenir.

  Tensel - Tencel Kumaş Üretimi Nasıldır? Nasıl Olur? Üretim Süreçleri Nelerdir?
  Liyosel (Lyocell) Kumaş Üretim Aşamaları
  Bu hamur daha sonra suda yıkanır. Sterilize etmek için kullanılabilir. Daha sonra bir tabaka içinde kurutulur. Ondan sonra makaralara sarılır. Çoğu selüloz merdanesi gerçekten çok büyüktür. Yaklaşık 200 kilo ağırlığındadır.

  Bu tabakalar daha sonra yaklaşık bir inç çapında karelere bölünür. Bu kareler, liyosel kumaş yapmak için kullanılan birincil çözücü olan basınçlı ve ısıtılmış amin oksit kaplarına yerleştirilir. Selüloz berrak bir sıvı içinde çözüldükten sonra filtrelenir. Sonra da memeciklerden pompalanır.

  İplik memelerinden geçmeye zorlandıkça selüloz uzun ince liflere dönüşür. Elde edilen lifler, sertleşmesi için bir seyreltilmiş amin oksit teknesine daldırılır. Daha sonra demineralize su ile yıkanır.

  Liyosel lifler daha sonra kurutulur. Silikon veya sabun gibi bir yağlayıcı uygulanır. Liflerin artık kıtık adı verilen bir durumda olduğu kabul edilir. Bu lif demetleri, lifi sıkıştıran bir kıvırıcıya yerleştirilir. Daha sonra, teller ayrılır, düzenlenir ve taranırlar. Son olarak, lifler kesilir. Daha sonra çeşitli farklı ürünlere dönüştürülmeye hazır hale gelir.

   Liyosel Kumaş Türleri Nedir,Viskon Suni İpek Kumaş,Modal Rayon Kumaş,Lyocell Kumaş Üretiminin Çevreye Etkisi Nedir,Lyocell (Tencel) Kumaş Üretim Belgesi Nedir,Polyester Kumaş ile Liyosel Kumaş Arasındaki Farklar Nedir,Polyester Nedir,Konfor Fiyat ,Nefes Alabilirlik,Liyosel Kumaş Yazlık mı,Lyocell Kumaş Yazın Giyilir mi,Lyocell Kumaş Buruşur mu,Liyosel Kumaş Kırışır mı,Liyosel Kumaş Esner mi,Liyosel Kumaş Çeker mi,Lyocell Kumaş Kışlık mı,Liyosel Kumaş Sağlıklı mı,Lyocell Kumaş İç Gösterir mi,Lyocell Kumaş Yıkanır mı,Lyocell Kumaş Nasıl Yıkanır,Liyosel Kumaş Terletir mi,Liyosel Kumaş Kaliteli mi,Lyocell Kumaş Zararlı mı,

  Suni ipek ile karşılaştırıldığında, tensel üretim süreci çok daha az adım gerektirir. Yani çok daha az zaman alır. Ayrıca, bu kumaşı yapmak için kullanılan amin oksit geri kazanılabildiğinden, liyosel kumaş yapmak suni ipek yapmaktan çok daha az israf yaratır.

  Liyosel Kumaş Kullanım Alanları Nedir?

  Liyosel, genellikle pamuk veya ipek yerine kullanılır. Bu kumaş yumuşak pamuk hissi verir. Gömleklerden havlulara, eteklerden iç çamaşırlara kadar birçok tekstil ürününü yapmak için kullanılır.

  Açık Kahverengi Tensel Kumaş Gömlek Erkek Modelleri - Beyaz Düğmeli
  Liyosel Kumaş Gömlek – Koyu Turuncu Renk
  Bazı giysiler tamamen liyoselden yapılırken, bu kumaşın pamuk veya polyester gibi diğer kumaş türleri ile karıştırıldığını görmek mümkündür. Tensel çok güçlü olduğu için diğer kumaşlarla karıştırıldığında ortaya çıkan kompozit kumaş kendi başına pamuk veya polyesterden daha güçlüdür.

  Giysilere ek olarak, bu kumaş çeşitli ticari ortamlarda kullanılmaktadır. Örneğin, birçok üretici, konveyör bantlarının kumaş kısımlarında pamuk yerine liyosel kumaşı tercih etmiştir. Kayışlar bu kumaşla yapıldığında daha uzun süre dayanırlar. Aynı zamanda yıpranmaya karşı daha dayanıklıdırlar.

  Ayrıca tensel, tıbbi pansumanlar için hızla favori bir kumaş haline geliyor. Yaşam ya da ölüm durumlarında, yüksek gerilimli bir kumaşa sahip olmak çok önemlidir ve tensel, geçmişte tıbbi sargılar için kullanılan kumaşlardan daha güçlü olduğunu kanıtlamıştır. Bu kumaşın yüksek emicilik profili, onu tıbbi uygulamalarda kullanmak için ideal bir malzeme haline getirmektedir.

  Geliştirilmesinden kısa bir süre sonra, bilimsel araştırmacılar liyoselin potansiyelini uzmanlık makalelerinde bir bileşen olarak kabul ettiler. Bu kumaş düşük hava direnci ve yüksek opasiteye sahip olduğu için ideal bir filtrasyon malzemesidir.

  Liyosel kumaş çok yönlü bir madde olduğundan, çeşitli özel uygulamalarda da kullanılabilir. Bu kumaşla ilgili araştırmalar halen devam etmektedir. Bu da gelecekte tensel için daha fazla kullanımın keşfedilebileceği anlamına gelmektedir.

  Bol Kadın Ceketi Geniş Tensel İnce Yumuşak Kumaş ile Üretilmiş Bayan Giyim Örnek Fotoğraf
  Haki Renk Liyosel Kumaş ile Üretimi Yapılmış Kadın Ceket (Salaş Model)
  Lyocell Kumaş Nerelerden Satın Alınır?

  Liyosel kumaş ilk üretildiğinde, yalnızca Kuzey Carolina, Enka’daki Amerikan Enka fabrikasında vardı. Ancak o fabrika bu maddeyi üretmeyi bıraktığında, İngiliz şirket bu kumaşı “Tensel (Tencel)” olarak markalamış ve patentini almıştır. Bu olaydan sonra üretim tamamen İngiltere’ye taşınmıştır.

  Liyosel kumaş üretimi, Alabama’daki fabrika ile sınırlı kalmıştır. 1990’ların sonlarına kadar bu kumaş dünyanın başka hiçbir yerinde üretilmedi. Ancak 1998’de İngiliz şirket, boya konusunda uzmanlaşmış Hollandalı uluslararası bir şirkete satıldı. Bu şirket de, Tensel markasının haklarını özel bir sermaye şirketine satmaya karar verdi. Bu sermaye grubu da Tensel’in markalaşmış bir bölümünü Avusturya merkezli uluslararası bir tekstil şirketine sattı.

  Son satın alan şirketin Avrupa’da çeşitli fabrikaları varken, üretimlerinin büyük bir kısmı denizaşırı Çin ve Endonezya gibi ülkelerdedir. Bazı tensel kumaş modelleri hala Avusturya, Birleşik Krallık ve ABD gibi ülkelerde üretilirken, hacimsel çoğunluk olarak Çin’de üretilmektedir.

  Şirket şu anda tensel patentine sahip olduğundan, bu tekstilin dünyadaki en büyük üreticisi olmaya devam etmektedir. Çeşitli küçük şirketler de bu kumaşı küçük miktarlarda yapabilir. Ancak bir liyosel giysisi giydiyseniz, bu şirket tarafından Çin fabrikalarından birinde yapılmış olma ihtimali çok yüksektir.

  Liyosel (Lyocell) Kumaş Fiyatları Nedir?

  Suni ipek ve diğer selüloz kumaşlar başlangıçta ipeğe daha ucuz alternatifler olarak üretilmiştir. İpek üretimi tamamen doğal ve nispeten sürdürülebilir olsa da, büyük miktarlarda ipek üretmek zordur. Bu da nihayetinde modern suni ipeğin gelişmesiyle sonuçlanan “yapay ipek devrimi“nin doğmasına neden oldu.

  Selüloz kumaşların üretilmesinin ipekten daha ucuz olduğu doğru olsa da, pamuk için aynı şey söylenemez. Pamuk ve selüloz kumaş fiyatları dalgalanırken, son on yılda pamuğun üretimi, diğerine göre önemli ölçüde daha ucuzdur. Küresel ekonomik trendler sabit kalırsa, üretim açısından pamuk kumaşlar, liyosel ve benzeri kumaşlardan daha ucuz kalacaktır.

  Bununla birlikte, pamuk ve liyosel arasındaki fiyat farkı neredeyse yok denecek kadar azdır. Bazı üreticiler pamuk üretim sürecine selüloz kumaş üretme işlemini tercih edebilir. Özellikle liyosel, üretimi en basit selüloz kumaşlardan biridir. Çok az atık üretir.

  Çok İnce Tencel Lyocell Kot Kumaş Gömleklik Fotoğraf ve Fiyatları 4 $ / Metre - Atilla Tekstil
  Tensel (Liyosel) Kumaş Denim Örnek Fotoğraf (4 Ons)
  Selüloz kumaşlar, fiyat dalgalanmaları nedeniyle pamuktan daha az popüler hale gelse de, liyosel kumaş bazı uygulamalarda pamuktan çok daha kullanışlıdır. Bu tekstilin gerilimi çizelge dışıdır. Ticari uygulamalarda oldukça dayanıklıdır. Üreticiler bu avantajlar için liyosel kumaşa biraz daha yüksek fiyatlar ödemeye razıdır.

  *Lyocell kumaş metre fiyatı: 5-6 Dolar ($)

  Liyosel Kumaş Türleri Nedir?

  Kimyasal açıdan sadece bir tür liyosel kumaş vardır. Bu madde Tensel olarak adlandırılsa bile aynı kimyasal bileşime sahiptirler. Aynı işlem kullanılarak yapılırlar.

  Ancak liyosel kumaşa çok benzeyen ve dikkat etmeniz gereken birkaç kumaş çeşidi vardır. Bu benzer kumaşların örnekleri şunlardır:

  Viskon Suni İpek Kumaş

  Bu kumaş, trendi yükselen ilk selüloz tekstil türüdür. Viskon suni ipek, 20. yüzyılın ilk zamanlarından beri üretilmiştir. Öncesinde, yanıcılık veya savunulamaz üretim süreçleri nedeniyle durdurulan bir dizi selüloz kumaş prototipi de olmuştur.

  Viskon suni ipek popüler bir kumaş olmaya devam etmektedir. Dünya çapında üretilen bu kumaş en çok satış hacmine sahip türlerden biridir. Ancak viskon üretim süreci, liyosel üretim süreçlerinden çok daha karmaşıktır. Çevreye çok daha fazla olumsuz etki eder. Bazı durumlarda, viskon suni ipek üretmek liyosel kumaş üretiminden daha ucuz olabilir. Ancak bu kumaşın teknolojik olarak modasının geçtiği söylenebilir.

  İpucu: Viskon kumaşlar hakkında detaylı bilgi yazısını okumak için >>> “Viskon Kumaş Türleri, Özellikleri, Fiyatları Nedir?”

  İpucu: İpek kumaşlar hakkında detaylı bilgi almak için >>> “İpek Kumaş Özellikleri, Çeşitleri, Fiyatları Nedir?”

  Modal Rayon Kumaş

  Bu tür suni ipek, birkaç yönden tensel (liyosel) kumaşa nispeten benzer. Viskon suni ipekten daha basit bir işlemle yapılır. Diğer selüloz elyaf türlerinden önemli ölçüde daha gergindir.

  Modal Rayon Kumaş Çeşitleri ve Modelleri Olarak Yüzey Görüntüsü Nedir? İnce Modal Viskon Kumaş - Düz Black Renk
  Açık Siyah Renk (Griye Yakın Bir Ton) Modal Rayon Kumaş Örneği
  Bu suni ipek üretim yöntemi 1930’larda keşfedilmiştir. Selüloz kumaş üretiminde ileri bir teknik sıçramayı temsil eder. Bununla birlikte, dünyadaki birçok üretici hala modal suni ipek yerine viskon suni ipek üretmektedir.

  İpucu: Modal kumaş ne demek? diye merak ediyorsanız, modal kumaşlarla ilgili en kapsamlı blog yazısını okumak için >>> “Modal Kumaş Özellikleri, Fiyatları, İçeriği Nedir?”

  Lyocell Kumaş Üretiminin Çevreye Etkisi Nedir?

   Liyosel Kumaş Türleri Nedir,Viskon Suni İpek Kumaş,Modal Rayon Kumaş,Lyocell Kumaş Üretiminin Çevreye Etkisi Nedir,Lyocell (Tencel) Kumaş Üretim Belgesi Nedir,Polyester Kumaş ile Liyosel Kumaş Arasındaki Farklar Nedir,Polyester Nedir,Konfor Fiyat ,Nefes Alabilirlik,Liyosel Kumaş Yazlık mı,Lyocell Kumaş Yazın Giyilir mi,Lyocell Kumaş Buruşur mu,Liyosel Kumaş Kırışır mı,Liyosel Kumaş Esner mi,Liyosel Kumaş Çeker mi,Lyocell Kumaş Kışlık mı,Liyosel Kumaş Sağlıklı mı,Lyocell Kumaş İç Gösterir mi,Lyocell Kumaş Yıkanır mı,Lyocell Kumaş Nasıl Yıkanır,Liyosel Kumaş Terletir mi,Liyosel Kumaş Kaliteli mi,Lyocell Kumaş Zararlı mı,

  Diğer selülozlu tekstiller ile karşılaştırıldığında liyosel kumaş üretimi çevre için çok daha iyidir. Bu kumaşın üretilme süreci, suni ipek ve diğer selüloz kumaşların yapımında kullanılana benzer olsa da, tenselin üretimi doğru yapıldığında ortama herhangi bir zararlı atık bırakmayacaktır.

  Benzer tekstillerin aksine, liyosel üretimi için bir “kapalı döngü” ekstraksiyon işlemi kullanır. Karşılaştırmak için; viskon suni ipek üretimi, kapalı bir döngü sistemi kullanmayan bir dizi farklı kimyasal işlemi içerir. Bu kimyasallar daha sonra kirlenmiş su şeklinde çevreye yayılır.

  Bununla birlikte, liyoselin ağaçlardan yapıldığını ve bu kumaşın üretiminde büyük miktarda ağaç malzemesinin israf edildiğini hatırlamak gerekir. Tensel üretimi için ağaçlar sürdürülebilir şekilde yetiştirilmezse, bu malzemenin üretiminin çevreye olumsuz etkisi olabilir. Tüm tensel üreticilerinin sürdürülebilir kapalı döngü ekstraksiyon modelini takip ettikleri kesin olarak kanıtlanamaz.

  Lyocell (Tencel) Kumaş Üretim Belgesi Nedir?

  Lyocell, belirli koşullar altında “organik” olarak sertifikalandırılabilir. Bu sertifikayı alabilmek için, bu kumaşın üreticilerinin selüloz için kullandıkları ağaçları üretmek için organik uygulamaları kullanmaları gerekir. Aynı zamanda üretim sürecinde zararlı kimyasalları kullanmaktan kaçınmaları zorunludur.

  Suni ipeğin aksine, Tensel’in yapısı herhangi bir kimyasal madde tarafından değiştirilmez. Bu, tensel olarak üretilen ve etiketlenen selüloz bazlı kumaşın teknik olarak yalnızca ağaçlardan elde edilen selülozdan yapıldığı anlamına gelir. Bununla birlikte, tensel üretim sürecinde amin oksit kullanıldığından, bazı tekstil mühendisleri bu kumaşı tamamen organik olarak görmeyebilir.

  Polyester Kumaş ile Liyosel Kumaş Arasındaki Farklar Nedir?

  Liyosel ve polyester kumaş arasında bulunan farkları anlamak için öncelikle kısaca “polyesteri” tanımlayalım…

  Polyester Nedir?

  Polyester genellikle petrolden ve geri dönüştürülmüş plastiklerden elde edilir. Dünyanın en popüler tekstillerinden biridir. Binlerce farklı tüketici ve endüstriyel uygulamada kullanılmaktadır.

  Yüzde Yüz Polyester Ürün Kumaş Etiketi, Baskı Tasarımı. (Renklileri Birlikte Yıkayınız.)
  %100 Polyester Kumaş Etiketi (Ütü ve Yıkama Talimatları)
  Liyosel ve polyester arasında, her iki kumaşın dokusundan, dayanıklılığından, fiyatından, hissinden ve benzeri durumlardan kaynaklanan birkaç farklılık vardır.

  Daha fazla bilgi sunmak ve sizin için neyin daha iyi olduğuna ve kumaşlarla ne yapmak istediğinize karar vermenize yardımcı olmak için bu faktörlere dayalı olarak iki malzeme arasındaki farkları ele alacağız.

  Konfor

  Konfor açısından, liyosel çok rahattır çünkü yumuşaktır. Neredeyse pamuk gibidir, hafiftir, çok pürüzsüzdür. Nefes alabilir. Böylece liyoselden yapılmış giysileriniz, çarşaflarınız, yastıklarınız ve diğer eşyalarınız vücudunuza karşı rahatsızlık hissettirmez. Öte yandan polyester, sentetik bir malzeme olduğu için o kadar rahat değildir. Örneğin yazın polyester bir gömlek giymek, sizi normalde olduğundan daha fazla terletebilir.

  Fiyat

  Liyosel kumaşın işlenmesinde kullanılan teknoloji, onu tüketiciler için daha pahalı hale getirmektedir. Bunun nedeni, bu malzemeyi üretmenin polyester gibi diğer tekstillerle karşılaştırıldığında daha maliyetli olması ve maliyetin nihayetinde alıcılara aktarılmasıdır.

  Polyesterin sentetik yapısı onu daha ucuz bir seçenek haline getirir. Polyester kumaş üretim süreci oldukça ucuzdur. Spor giyim gibi ürünlerinin polyester kumaş ile yapılması çok yaygındır. Genellikle oldukça ucuzdurlar.

  Nefes Alabilirlik

  Polyester gibi sentetik kumaşların temel sorunlarından biri nefes almamalarıdır. Polyesterden yapılmış bir kıyafet giydiğinizde, kendinizi terli hissedebilir veya normalden daha nemli hissedebilirsiniz. Bu rahatsız edici olabilir.

  Damask Desenli Baskılı Liyosel Tensel Kumaş Bornoz Görünümlü Kısa Kollu Gecelik (Laciverte Dönük Bir Renk)
  Desenli Liyosel Kumaş Gecelik (Gece Mavisi Üzerine Beyaz Damask Desenli)
  Bunun nedeni, polyester kumaşın yetersiz nem emilimine sahip olmasıdır. Ancak diğer malzemelerle karıştırıldığında, tipik olandan daha iyi performans gösterebilir.

  Lyocell, polyesterden doğal nefes alabilirliğe ve daha fazla nem emme özelliğine sahiptir. Bu, liyoseli kış ve yaz mevsimleri için ideal bir seçim yapar.

  Kullanış

  Lyocell; elbise, gömlekler, havlular, nevresimler ve ayrıca iç çamaşırları yapmak için kullanılabilir. Liyoselin gücü ve aynı zamanda yüksek emicilik profili, onu tıbbi pansuman malzemeleri için de favori bir seçenek haline getirmektedir.

  İmalatta da liyosel dokuma kumaş, aşınma ve yıpranmaya karşı dirençli oldukları için konveyör bantların kumaş kısımlarında pamuğun yerini almıştır.

  Polyester kumaş, bakımı kolay olduğu için giyim endüstrisinde yaygın olarak kullanılmaktadır. Daha uzun süre kullanılabilir. Aynı zamanda ucuzdur.

  Gömlek, kapşonlu, pantolon, elbise, iç çamaşırı, ceket, çarşaf, yastık, yorgan, çorap, battaniye, şapka, çarşaf, döşeme ve ip üretiminde kullanılır.

  Bazı kıyafetlerimizin etiketine bakıp bir miktar polyester olduğunu veya tamamen polyester kumaştan yapıldığını görebiliriz

  Sıklıkla yüksek mukavemeti ve dayanıklılığı nedeniyle kullanılır. Tekrarlayan ve sağlam hareketlere dayanabilir. Bu da onu spor malzemeleri için ideal hale getirir.

  Likralı kumaşların kullanım alanlarını özetlediğimize göre hemen Sıkça Sorulan Sorulara geçelim…

  Liyosel Kumaş Yazlık mı?

  Yaz aylarında giyilebilen rahat ve nefes alabilir bir kumaştır.

  Lyocell Kumaş Yazın Giyilir mi?

  Evet. Giyilebilir. Aslında liyosel kumaşlar yaz mevsimlerinde giyilmek üzere tasarlanmıştır.

  Lyocell Kumaş Buruşur mu?

  Kolay kırışan bir kumaş türü değildir. Nadiren ütü gerektirir.

  Liyosel Kumaş Kırışır mı?

  Kırışma eğilimi yüksek olan bir kumaş türü değildir.

  Liyosel Kumaş Esner mi?

  Esneme yeteneği çok yüksek olan bir kumaş türü olmasa da bu özellik farklı kimyasallar eklenerek kazandırılabilmektedir. Liyosel kumaş içeriğine elastan kumaşta bulunan esneyebilen elyaflar eklenerek esneklik kazandırılabilir.

  Liyosel Kumaş Çeker mi?

  Satın alınan kumaşları kullanmadan önce yıkanması önerilir. Bu hem temizlik ve hijyen sağlamak hem de kumaşın tam formunu alması için yapılır. Liyosel kumaşta bu bakımda ilk yıkamada düşük bir çekme olduğu gözlemlenebilir.

  Lyocell Kumaş Kışlık mı?

  Liyosel kumaşın hem yaz hem kış mevsiminde giyilebilecek farklı formları mevcuttur.

  Liyosel Kumaş Sağlıklı mı?

  Birçok tamamen sentetik elyaf türüne göre sağlıklıdır.

  Lyocell Kumaş İç Gösterir mi?

  Bu durum tabiki de kumaşın kalınlığına bağlıdır. Fakat opak bir yapısı olduğunu söylemek mümkündür. En fazla vücut hatlarını gösterir.

  Lyocell Kumaş Yıkanır mı?

  Evet yıkama talimatı yönergeleriyle yıkama uygulaması yapılabilir.

  Lyocell Kumaş Nasıl Yıkanır?

  Düşük ısılarda temizleyici etken bir madde ile makine veya elde yıkanabilir.

  Liyosel Kumaş Terletir mi?

  Nefes alabilen bir kumaş türüdür. Dolayısıyla terletmez.

  Liyosel Kumaş Kaliteli mi?

  Özellikleri dolayısıyla sık sık tercih edilen kaliteli ve rahat bir kumaş türüdür.

  Lyocell Kumaş Zararlı mı?

  Hayır. Bilinenin aksine Liyosel kumaş, birçok kumaş türünden daha sağlıklıdır.

  Bu yazımızda liyosel nasıl bir kumaştır?, liyosel kumaş nasıl olur? gibi sorulara yanıt aradık. Bir sonraki kumaş serüveninde görüşmek üzere

  Duyuru Arşivi

 • PENYE KUMAŞ ALINIR SATILIR 05322482372
 • 1 TON POLAR KUMAŞ ALIMI 05322482372
 • METRE KOT KUMAŞ ALAN 05322482372
 • Kumaş | Kumaş Alım |05322482372| Kumaş Alınır |
 • Toptan Penye Kumaş Alanlar 05322482372
 • Tek en Viskon Kumaş Satın Alan 05322482372 Çift En Viskon Kumaş alımı
 • Kullanılmayan Kumaşları Satın Alanlar 05322482372
 • Denizli’den Kumaş Alımı 05322482372 Konya’dan Kumaş Alan
 • Ham İpek Kumaş Ve Boyalı İpek Kumaş Alınır 05322482372
 • Kot Top Kumaş Alanlar 05322482372
 • İstanbul Kumaş Alımı Yapanlar | 05322482372 |İstanbul Kumaş Alanlar
 • Gebze Kumaş Satın Alanlar 05322482372
 • Toptan Kumaş Alıcıları Nerede 05322482372
 • Bursa Kumaş Satın Alanlar 05322482372
 • Denizli Parti Kumaşçı Alımı 05322482372
 • Yazlık Kumaş Satın Alanlar 05322482372
 • Adıyaman Kumaş Satın Alan 05322482372
 • Beyoğlu Kumaş Satın Alanlar 05322482372
 • Tuzla Kumaş Satın Alanlar 05322482372
 • Sancaktepe Kumaş Satın Alanlar 05322482372
 • Hangi Partici Kumaş Alır 05322482372
 • Kartal Kumaş Satın Alanlar 05322482372
 • Uşak Kumaş Satın Alan 05322482372
 • Kadıköy Kumaş Satın Alanlar 05322482372
 • Blok Kumaş Alanlar 05322482372
 • Dokuma Kumaş Ve Örme Kumaş Alımı 05322482372
 • Mikrofiber Kumaş Satın Alanlar 05322482372
 • Şişli Kumaş Satın Alanlar 05322482372
 • Parti Kot Kumaş Alınır Parça Kot Alıyorum 05322482372
 • Stok Top Kumaş İstanbul 05322482372
 • Bursa Kumaş Satın Alanlar 05322482372
 • Çağlayan Kumaş Satın Alanlar 05322482372
 • Örme Ham Penye Kumaş Alanlar 05322482372
 • Uşak Kumaş Alanlar Uşak Kumaş Satın Alan İp Alanlar Uşak 05322482372
 • İstanbul Toptan Kumaş Alınır 05322482372
 • Fatih Kumaş Satın Alanlar 05322482372
 • GÖMLEK KUMAŞI SATIN ALANLAR HAM GÖMLEK KUMAŞ ALAN 05322482372
 • Kalmış Kumaşları Alımı Yapılır 05322482372
 • Kobe Krep Kumaş 05322482372 Krep Kumaş Satışı
 • Parça Gabardin alan 05322482372 Gabardin parti kumaş alımı
 • İstanbul Yün Kumaş Nasıl Boyanır 05322482372 Yün Kumaş Alan
 • Top Kumaş Kim Alıyor Biz 05322482372
 • İstanbul Kumaş Alanlar Nerede 05322482372
 • İstanbul Nevresimlik Kumaş Alanlar 05322482372
 • İstanbul Liyosel Kumaş Alanlar 05322482372
 • Döşeme Kumaşları Alım Satımı 05322482372
 • HERÇEŞİT KUMAŞ ALINIR 05322482372
 • Elbiselik Kumaş Pazarı Nerede Vardır 05322482372
 • Parça Kumaş Satanlar Nerede Oluyor 05322482372
 • İstanbul Kilo İle Kumaş Nereden Alırım 05322482372
 • Kumaş Alıcıları Kumaş Alımı Yapanlar 05322482372
 • Kilo İle Kumaş Satanlar Nerede Bulurum 05322482372
 • Kumaş Alan Firmalar İstanbul 05322482372
 • Kumaş Alanlar Nerede Bulunur 05322482372
 • İstanbul Kumaş Alan 05322482372 Jakarlı Kumaş Nedir
 • İstanbul Kumaş Nereye Satarım 05322482372
 • İstanbul Çocuk Elbise Modelleri 05322482372 Kumaş Alanlar
 • Kadınlar ve Erkekler için Eşofman Kumaşı Alan Firma 05322482372
 • Neopren Kumaş Satışı 05322482372
 • İstanbul Kot Fiyatı Ve Kumaş Alan 05322482372
 • İstanbul Gömleklik Kumaş Satın Alanlar 05322482372
 • Kot Kumaş Satışı 05356519107 Kot Kumaş Alımı
 • İstanbul Elbise Modası Ve Kumaş Alımı Satımı 05322482372
 • İstanbul Şifon Elbise Modası Nedir 05322482372
 • Kilo İle Kumaş İstanbul Alanlar 05322482372
 • Polyester İplik Alanlar 05322482372
 • Gece Kıyafetleri Kumaşı Alanlar 05322482372
 • İstanbul Parti Kumaş Satın Alanlar 05322482372
 • Ütü Olmadan Ütü Yapmak Ve Kumaş Alımı 05322482372
 • İstanbul Dokuma Kumaşlar Ucuz Kumaş Alan 05322482372
 • İstanbul İplik Satın Alanlar 05322482372
 • İstanbul Kumaş Alıcıları 05322482372 Kumaş Alımı Yapanlar
 • İstanbul Polar Kumaş Satış Yerleri 05322482372 ve Alımı
 • İstanbul Kumaş Nereye Satılır 05322482372
 • İstanbul Kumaş Alımı Yapan Yerler 05322482372
 • İstanbul 2022 Moda Trendleri 05322482372 Kumaş Alım
 • İstanbul Kumaş Çeşitleri Alanlar 05322482372
 • İstanbul Metrelik Kumaş Satın Alanlar 05322482372
 • İstanbul Kumaş Parçası Alan 05322482372
 • İstanbul Örme Kumaş Satın Alanlar 05322482372
 • İstanbul Yöresel Kumaş Alanlar 05322482372
 • KETEN KUMAŞ ALINIR 05322482372
 • İstanbul Parça Şifon Kumaş Alan 05322482372
 • İstanbul Penye Kumaş Alanlar 05322482372 Örme Kumaş Alımı
 • İstanbul Kumaş Parçası Satan Alan 05322482372
 • Saks Gabardin Kumaş Alanlar 05322482372 Gabardin Alım
 • Pembe Kumaş Alanlar 05322482372 İstanbul Pembe Kumaş Alımı
 • Oranj Kumaş Alanlar 05322482372 Turuncu Kumaş Alan
 • Saks Mavi Kumaş Alanlar 05322482372 Kumaş Alım
 • Kırmızı Kumaş Alanlar 05322482372 Kumaş Alım
 • İstanbul Poplin Kumaşçılar 05322482372 Poplin Kumaş Alan
 • Kadife Kumaşçılar 05356519107 Kilo İle Kadife Kumaş Alan
 • Polar Kumaşçı 05322482372 Polar Kumaş Alan Firma
 • İstanbul Polar Kumaşçılar 05322482372 Polar Kumaş Alanlar
 • Viskon Kumaşçı Zeytinburnu 05322482372 Viskon Kumaşçılar Kilo İle Viskon Kumaş Alan
 • Süprem Kumaşçı 05322482372 İstanbul Süprem Kumaş Alanlar
 • Kışlık Kumaşlar Alınır 05322482372
 • Krep Kumaş Nasıl Bir Kumaştır? 05322482372
 • Krep Kumaş Nasıl Bir Kumaştır? 05322482372 Krep Kumaş Alan
 • İstanbul Kot Kumaşçı 05322482372 Kot Kumaşçılar Denim Kumaş
 • Evde Kot Nasıl Yıkanır? 05322482372 Stok Kot Kumaş Alan
 • Gabardin Kumaşçı 05322482372 Gabardin Kumaş Alan Kumaşçı
 • Kot Kumaşçı Denim Kumaşçılar 05322482372
 • Mükemmel Elbise Nasıl Seçilir? 05322482372 Mükemmel Kumaş Alınır
 • Şifon Elbise Nasıl Seçilir? 05322482372 Şifon Alınır
 • Keten Nasıl Bir Kumaştır? 05322482372 Kumaş Alanlar
 • Open End Kot Kumaş Alanlar 05322482372
 • Gabardin Nasıl Bir Kumaştır? 05322482372 Gabardin Kumaş Alanlar İstanbul
 • Viskon Kumaş Nasıldır? 05322482372 Viskon Kumaş Alanlar
 • Polyester Giysiler Nasıl Yıkanır? 05322482372 POlyester Kumaş Alımı
 • Krep Kumaş Nedir? 05322482372 Kumaş Parçası Alınır
 • Şifon Kumaş Nasıldır? 05322482372 Şifon Kumaş Alan
 • Saten Evde Nasıl Yıkanır? 05322482372 Saten Alımı
 • Krep Saten Kumaş Nedir? 05356519107 Kumaş Alınır
 • En İyi Pantolon Kumaşı Hangisi? 05322482372 Kumaş Alınır
 • Pantolonluk Kumaş Alanlar Nerede? 05322482372
 • Şifon Elde Nasıl Yıkanır? 05322482372 Şifon Alım
 • Stok Kumaşçılar 05322482372
 • Kumaş Türleri Alanlar 05322482372
 • Kadife Elbiseler Nasıl Yıkanır? 05322482372 Kadife Alımı
 • Parti Kumaşçılar 05322482372 Zeytinburnu Parti Kumaşçı
 • Pantolonluk Kumaş Alanlar Nerede? 05322482372
 • Stok Kumaşçılar 05322482372
 • Parti Kumaş Alanlar İstanbul Zeytinburnu 05322482372
 • Gömlekler Hangi Kumaşlardan Yapılır? Parti Gömleklik Alan 05322482372
 • Spot Kumaşçılar 05322482372
 • Elbise Kumaşı Elbiselik Kumaşlar Nedir? 05322482372
 • Kışlık Kumaş Nedir? 05322482372 Parça Kumaş Alan
 • Bluzluk Kumaşlar 05322482372 Bluz Kumaşı Alan
 • Pantolonluk Kumaşlar Alımı 05322482372
 • Sonbahar Kumaşları Nasıl Olur? 05322482372 Kumaş Alanlar
 • Kumaş Alan 05322482372 Krep Elbise Kumaşı Nedir?
 • Sonbahar Elbiseleri 05322482372 Elbise Kumaşı Alım
 • Saten Elbiseler 05322482372 Saten Elbise Modası
 • Su Geçirmez Kumaş Kilo İle Kumaş 05322482372
 • Elastik Kumaş Alanlar 05322482372
 • Kayseri Kot Kumaş 05322482372 Kayseri Parça Kumaş
 • Nevresimlik Kumaş Alımı Yapan Kimler 05322482372
 • Kiloluk Kot Kumaş Fiyatı Nedir? 05322482372
 • Kumaş Alanlar Viskon İşlemi Nedir? 05322482372
 • Kumaş Alanlar Kumaş Seçimi Nedir? 05322482372
 • Kumaş Alan Kanvas 05322482372 Kumaş Alımı Yapan
 • Denim Kumaş Nasıldır? 05322482372 Kot Kumaş Alan
 • Uzun Yazlık Elbiseler Nelerdir? 05322482372
 • İnce Kumaş Alanlar Kimler? 05322482372
 • Düzce Kumaşçılar 05322482372 Düzce Parça Kumaş Düzce Kumaş Satan
 • Bayan Çanta Modası Nedir? 05322482372 Çantalık Kumaş Alan
 • Kilo İle Parça Kot Alanlar 05322482372 Kiloluk Kot
 • Rengarenk Kumaş Alanlar Nerede?05322482372 Kumaş Alım
 • Doğru Kumaşları Seçmek 05322482372 Kumaş Alan
 • Gündelik Elbise Nasıl Olmalı? 05322482372
 • Parça Kot Alan Kilo İle Kot Kumaş 05322482372
 • Viskon Kumaş Alan Firmalar 05322482372 Parça Kumaş
 • Viskon Kumaş Alan Firmalar 05322482372 Parça Kumaş Top Alım
 • Gabardin Kumaş Alan Firmalar 05322482372 Gabardin Alım
 • Bingöl Kumaşçılar 05322482372 Bingöl Kumaş Satan Yerler
 • Jakarlı Kumaş Nasıl Dikilir? 05322482372 Kumaş Alan
 • Gündelik Kıyafetler 05322482372 Kıyafet Kumaşı Alan
 • Bayan Giyimi Kadın Giysileri 05322482372
 • Kumaş Satın Al 05322482372
 • İhraç Fazlası Kot Kumaş Alan 05322482372
 • Kilo İle Kumaş Al 05322482372
 • Kilo İle Kumaş Al 05322482372
 • Burdur Kumaşçılar Bolu Kumaşçılar Bursa Kumaşçılar 05322482372
 • Doğru Kumaşları Seçmek Ve Alımını Yapmak 05322482372
 • Hangi Gömlek Kumaşı Daha İyidir? 05322482372 Gömlek Kumaşı Alımı
 • Pantolonluk Kumaş Nasıl Olur? 05322482372 Pantolon Kumaşı Alınır
 • Bingöl Kumaşçılar 05322482372 Bingöl Kumaş Satan Yerler
 • Poplin Kumaş Nasıldır? 05322482372 Poplin Alan
 • Kot Kumaş Alan Firmalar 05322482372
 • Ağrı Kumaş Alan 05322482372 Parça Kumaş Ağrı
 • Kot Satın Alan 05322482372 Kumaş Satın Alanlar
 • Denim Kumaş Nasıldır? 05322482372 Denim Kot Alan
 • Gabardin Kumaş Alan Firmalar 05322482372
 • Viskon Kumaş Alan Firmalar 05322482372 Viskon Alımı
 • Kayseri Kot Kumaş 05322482372 Kayseri Kumaşçılar
 • Elastik Kumaş Alanlar 05322482372 Kumaş Satın Alan
 • Kilo İle Şifon Kumaş 05322482372 Kiloyla Şifon Alan
 • Polar Kumaş Kilo Fiyatları 05322482372 Polar Kumaş Satın Alımı
 • Kilo İle Parça Kot Alanlar 05322482372 Kiloyla Kot
 • Gabardin Kumaştan Ne Dikilebilir? 05322482372 Gabardin Alan Yer
 • Bayan Giyimi Kadın Giyimleri 05322482372 Bayan Giyim Kumaşları Alımı
 • Kiloluk Kot Kumaş Fiyatları 05322482372 Kot Kumaş Merter
 • Kiloyla Kot Kumaş Nerede Satılır? 05322482372 Kiloluk Kot Kumaş
 • Nevresimlik Kumaş Alımı Yapanlar 05322482372 Şalta Kumaşı Alan
 • Kumaş Alınır Saten Kumaş Nedir? 05322482372 Saten Mat Kumaş
 • Rengarenk Kumaş Alanlar 05322482372
 • Ayakkabı Kumaşı Nedir? 05322482372 Ayakkabı Kumaşı Alınır
 • İndigo Boya Nedir? 05322482372 İndigo Kumaş Alanlar
 • İndigo İplik Alanlar 05322482372 İndigo Kumaş Alan
 • Akar Boya Kumaş Alanlar 05322482372
 • İnce Kumaş Alanlar 05322482372 İnce Kumaş Alım Satımı
 • Kumaş Kg’dan Metreye Nasıl Çevrilir? 05322482372 Kumaş Alımı Yeri
 • Parti Kumaş Alanlar Çorlu 05322482372
 • Kumaş Nasıl Kesilir? 05322482372 Kumaş Alınır
 • Erkek Pantolon Çeşitleri Nelerdir? 05322482372
 • Kumaş Türleri Nedir? 05322482372 Kumaş Türü Alımı
 • Mini Şifon Elbiseler Kumaş Alanlar 05322482372 Çıtır Şifon Kumaş Alan
 • Kumaş İçin Son Dakika Gelişmesi 05322482372 Parti Kumaşçı
 • Kumaş Alınır Viskon İşlemi Nedir? 05322482372
 • Kumaş Alanlar İçin Açıklama 05322482372
 • Mikro Kumaş Alanlar 05322482372 Mikrofiber Kumaş Nedir? Mikrofiber Alım
 • Kumaş Alanlar 05322482372 Parti Kumaş Top Kumaş Alımı
 • Kumaş Alanlar Kumaşçılar 05322482372
 • Kumaş Alan Krep Şifon Kumaş 05322482372
 • Baskılı Şifon Kumaş Alan 05322482372
 • Bartın Kumaşçılar Bartın Kumaş Satanlar Bartın Parça Kumaş 05322482372
 • Kilis Kumaş Satanlar Kilis Parça Kumaş Kilis Kumaşçı 05322482372
 • En Ucuz Kumaş Pazarı Ucuz kumaş Satan 05322482372
 • Karabük Kumaşçılar 05322482372 Karabük Parça Kumaş Karabük Kumaş Satanlar
 • Viskon Kumaş Alanlar Kumaş Alan 05322482372
 • Bitlis Kumaşçılar Kilo İle Kumaş Bitlis 05322482372
 • Scuba Kumaş Nasıl Dikilir? Kumaş Alan 05322482372 Scuba Dalgıç Alımı
 • Çorum Kumaşçılar Çanakkale Kumaş Çankırı Kumaşçılar 05322482372
 • Ayakkabılık Kumaş Alınır |05322482372| Ayakkabı Kumaşı Nedir |
 • Sonbahar Elbisesi İçin Hangi Kumaş Seçilir? 05322482372 Kumaş Alan
 • Aydın Kumaş Alan Aydın Parça Kumaş Satanlar 05322482372
 • Kumaş Alan Bizleriz 05322482372
 • Ham Kumaş Alınır |05322482372| Ham Kumaş Alan | Ham Kumaş Nedir |
 • Modalar Elbise Modası Nedir? 2021 Modası Kumaş Alan 05322482372
 • Denizli Penye Kumaş Denizli Kumaşçılar 05322482372
 • Elbise İçin Kumaş Çeşitleri Kumaş Alan 05322482372
 • Penye Kumaş Adana Kumaş Alanlar 05322482372
 • Denizli Parça Kumaş Denizli Kiloyla Parça Kumaş 05322482372 Kumaş Alan
 • Yün Kumaş Alınır |05322482372| Yünlü Kumaş Alımı | Yün Kumaş Nedir |
 • Brokar Kumaş Alınır |05322482372| Brokar Jakar Kumaş Alan |
 • 1a Gabardin Kumaş Nerde Satılır? 05322482372 Gabardin Kumaş Alan
 • Şekil Türüne Göre Bir Elbise Nasıl Seçilir? 05322482372 Elbise Kumaşı Alan
 • Kalın Kot Kumaş Alan 05322482372
 • Likralı Denim Kumaş Ucuz Denim Kumaş Alanlar 05322482372
 • 1a Denim Kumaş Alanlar |05322482372| Denim Kot Kumaş |
 • Merter Tekstil Firmaları Merter Kumaşçılar 05322482372 Kumaş Alan
 • Kumaş Alımı Yapan Kumaş Satın Alınır 05322482372
 • İstanbul Kumaş Alan 05322482372 Kumaş Alınır
 • Ribana Kumaş Alınır |05322482372| Ribana Kumaş Alan | Ribana Alım |
 • Şanlıurfa Kumaş Satanlar Gaziantep Kumaşçılar 05322482372 Kumaş Alan
 • Kadife Abiye Modelleri 05322482372 Kadife Alan
 • İstanbul Kumaş Pazarı İstanbul Kumaşçılar 05322482372 Kumaş Alan
 • Kumaş Alanlar Ankara 05322482372 Kumaş Alan Firma
 • Kaç Derecede Yıkanır? 05322482372 Yıkamalı Kumaş Alanlar
 • Krep Streç Kumaştan Yapılmış Elbiseler 05322482372 Krep Streç Kumaş Alan
 • Yazlık Kumaşlar 05322482372 Yazlık Kumaş Alınır
 • Saten Kumaş Alan |05322482372| Saten Kumaş Alınır |
 • Paraşüt Kumaş Alınır |05322482372| Paraşüt Kumaş Alan | Paraşüt Kumaş Nedir |
 • Kumaş Alınır Dikiş İpliği Alan Parti Kumaş Alanlar 05322482372
 • Şık Kadın Ceketleri Hangileridir? 05322482372 Ceket Kumaşı Alan
 • Tesettürlü Dantel Elbise Modelleri Alanlar 05322482372
 • Parça Kumaş Satın Alanlar 05322482372 Partici Kumaş
 • Likralı Kumaşın Avantajları Ve Dezavantajları Nedir? Likralı Kumaş Alanlar 05322482372
 • Tesettür Elbise Modelleri Nedir? Kumaş Alanlar Blziz 05322482372
 • Kürk Kumaş Nedir? Kürk Modelleri 05322482372 Kürk Alanlar
 • Flanel Nedir? Pazen Nedir? Kumaş Çeşitleri Alınır |05322482372| Flanel Kumaş Alan |
 • Spor Giyim Kumaş Seçimi 05322482372 Formalık Jarse Alanlar
 • Keten Kumaş Nedir Ve En Belirgin Kullanımı 05322482372 Keten Kumaş Alanlar
 • Kot Nedir? Denim Nedir? Kot Kumaş Alınır 05322482372
 • Siyah Elbise Siyah Abiye Modelleri 05322482372 Siya Abiyelik Kumaş Alanlar
 • Bu Gün Ne Giymeliğim? 05322482372 Giyimlik Kumaş Alanlar
 • Kadife Nedir? Saten Nedir? 05322482372 Kumaş Satın Alan Yerler
 • Bu Gün Ne Giymeliğim? 05322482372 Giyimlik Kumaş Alanlar
 • Parti Krep Kumaş Alanlar |05322482372|
 • Süprem Kumaş Satın Alıyoruz |05322482372|
 • Kamuflaj Kumaş Satın Alıyoruz |05322482372|
 • Denim Kumaş Satın Alanlar |05322482372|
 • Metraj Kumaş Alanlar |05322482372|
 • Ankara Viskon Kumaş Alanlar |05322482372|
 • Armürlü Kumaş Satın Alan Firma |05322482372|
 • Poplin Gömleklik Kumaş Alan |05322482372|
 • Şifon Kumaş Satın Alanlar |05322482372|
 • İzmirde Kumaş Alanlar |05322482372|
 • İstanbul Ve Çevre İllerde Kumaş Alanlar |05322482372|
 • Giysilik Kumaş Alanlar |05322482372|
 • Giyim Kumaşları Alanlar |05322482372|
 • Yazlık Elbise Kumaşı Alanlar |05322482372|
 • Geri Dönüşüm Ve Kumaş Alanlar |05322482372|
 • Tül Kumaş Alanlar |05322482372| Güpür Dantel Alan | • Ziyaret Bilgileri
  Aktif Ziyaretçi2
  Bugün Toplam91
  Toplam Ziyaret211776
  Duyurular
  Döviz Bilgileri
  AlışSatış
  Dolar32.784832.9162
  Euro35.145635.2864
  Saat