• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
Üyelik Girişi
Ürün ve Hizmetler
Site Menüsü
Linkler
Site Haritası
Takvim
İstanbul Yün Kumaş Türü Yünlü Kumaş Satın Alan 05322482372

Yün Kumaş Türü Yünlü Kumaş Satın Alan 05322482372

yün kumaş,yünlü kumaş, kilo ile yünlü kumaş, kiloluk yünlü kumaş,parça yünlü kumaş, yün kumaş satan yerler, toptan yünlü kumaş,top yünlü kumaş alan,


YÜN KUMAŞ türü

Kumaş alanlar yün, Koyun ve Deve, lama, Kaşmir keçisi ve Ankara keçisinin yapağılarından elde edilen elyaftan yapılan kumaşa verilen genel isimdir.

Yünlü kumaş alanlar

Yumuşaklığı, dayanıklılığı, rahatlığı, sıcaklığı, lüks görünümü gibi, gittiğiniz herhangi bir kumaş mağazasında yün kumaşı en imrenilen ve pahalı kumaşlardan biri olarak bulmanız için pek çok neden var. Yünün özelliklerini buradan inceleyebilirsiniz.

 yün kumaş,yünlü kumaş, kilo ile yünlü kumaş, kiloluk yünlü kumaş,parça yünlü kumaş, yün kumaş satan yerler, toptan yünlü kumaş,top yünlü kumaş alan,

Parti kumaş satın alanlar. Temel olarak yünlü kumaşlar ipliklerini oluşturan liflerin uzunluğuna göre Yünlü kumaşlar ve Kamgarn kumaşlar olarak sınıflandırılır. Kısa lifler yünlü kumaşlar oluşturur ve bu nedenle püsküllü bulanık bir yüzey dokusuna sahiptirler. Ağır, kalın ve hacimlidirler ve sıkıca bükülmüş daha uzun ipliklerle yapılan Kamgarn kumaşlardan daha ucuzdurlar. Kamgarn kumaşlar, özel ince bir parlaklığa sahip sert, pürüzsüz bir yüzeye sahiptir. Yünlü kumaşlar düz dokuma yünlüler veya yün örgüler olabilir.


Spot iplik alanlar. Yine bir genel sınıflandırma için halı yünü duyarsanız adından da anlaşılacağı gibi sadece halı yapmak için uygundur. Lifler uzun ve kabadır. Giysi yünü giysi yapan ince yündür. Aşağıdaki listede görebileceğiniz gibi, yünlü kumaşlar hayvana, dokuma türüne, hayvanın yetiştirildiği yere, kumaşın dokusuna vb. göre daha fazla kategorizasyon yapılır.

Farklı Yün Kumaş Çeşitleri

Koyun yünü

Yünün koyun cinsine, bulunduğu yere vb. göre sınıflandırılması.

Merinos yünü

Kot kumaş satın alan firmalar. Merinos Yünü, tüm yünlü kumaşların en yumuşak ve en güzelidir. Bu uzun ömürlü kumaş, en çok arzu edilen yünlü kumaşlardan biridir ve aynı zamanda pahalıdır. Merinos koyununun yapağısından yapılır ve çoğunlukla Türkiye’de yapılır.

Merinos yününün kalitesi, yün liflerinin kalınlığına bağlı olarak değişebilir. Merinos yünü kazaklar ve çoraplar çok popüler çünkü diğer tüm koyun yünü kumaşlardan çok daha az kaşındırıyor. Burada merinos yünü hakkında daha fazla bilgi edinin.

Shetland yünü

Bu, İskoçya’da bulunan koyunlardan yapılan yünlü bir kumaştır. En iyi yünlü kumaşların tüm güzel özelliklerine sahiptir ve insanı çok sıcak tutar. Kışlık giyim yapmak için çok uygundur. Kumaşı biraz kaba ama

Melton yünü

Parti kumaş alan yerler. Wool Melton, yumuşak tüylü keçeli orta veya ağır ağırlıkta biraz hacimli bir kumaştır. Genellikle ceketler için kullanılır.

 yün kumaş,yünlü kumaş, kilo ile yünlü kumaş, kiloluk yünlü kumaş,parça yünlü kumaş, yün kumaş satan yerler, toptan yünlü kumaş,top yünlü kumaş alan,


Kuzu yünü

Bu, bir kuzu sadece altı veya yedi aylıkken ilk kırkımı olarak kırpılan yapağıdan yapılan yün kumaşı ifade eder. Bu yünden yapılan kumaş çok güçlü ve yumuşaktır ve fazla işlem gerektirmez. Kalite açısından en iyi yün olarak kabul edilir.

Hafif yün


parça polar kumaş alanlar kumaş alınır parti kumaş satın alanlar parça kumaş alınır ucuz polar kumaş spot polar
Yün kumaşın her zaman kalın ve hacimli olduğunu düşünüyorsanız yanılıyorsunuz. Yün liflerinden yapılmış hafif bir perdelik kumaş için birçok seçenek vardır. Hafif yün gevşek ama sıkı dokunmuştur ve çok güzel bir şekilde sarkar. Yünlü parça kumaş alan yerler batiste çok yumuşak ince hafif yünlü bir kumaştır. Krep hafif kamgarn yündür; Albatros, hafif krep yüzeyli hafif yünlü bir kumaştır. Yün şal da hafiftir. Yün şal, düz dokuma yünlü bir kumaştır ve terzilik için mutlak bir favoridir.

Düz veya Twill Kamgarn yün takım elbiseler

Kamgarn yün pürüzsüz bir yüzeye sahiptir ve dayanıklıdır. Palto, ceket pantolon vb. yapmak için en popüler kumaştır. Kamgarn yün, yün liflerinin iplik haline getirilmesinden sonra yapılır ve daha sonra örülür veya ince kumaşlar halinde dokunur. Kumaş yapıldıktan sonra, istenmeyen liflerin uzaklaştırıldığı ve onu çok pürüzsüz hale getiren bir işlemden geçer.

Süper yün


Kumaş Pantolon Bayan,Kumaş Pantolon erkek,Keten Pantolon,Kumaş pantolon Kombinleri,Siyah Kumaş Pantolon,Kışlık Kumaş Pantolon,Kumaş pantolon kumaşı,bayan pantolon kumaşları,erkek pantolon kumaşları,kilo ile pantolon kumaşları,kiloluk pantolon kumaşı,kiloyla pantolon kumaşı,kilo ile pantolon kumaşı satanlar,pantolon kumaş metre fiyatı,metre ile pantolon kumaş fiyatı,
İstanbul kumaş alan yerler. Bu, liflerinin ince kalitesine göre sınıflandırılan yündür. İplik sayısına benzer şekilde kumaşın inç başına kullanılan lifleri ölçer .    Yün alışverişine gittiğinizde Süper 100, 110, 120, 150 vb. sınıflandırmaları duyacaksınız. Sayı ne kadar yüksekse yün o kadar incedir

  
516 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi2
Bugün Toplam193
Toplam Ziyaret217232
Duyurular
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar32.981133.1133
Euro35.899936.0438
Saat