• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
Üyelik Girişi
Ürün ve Hizmetler
Site Menüsü
Linkler
Site Haritası
Takvim

Kumaş Nasıl Kesilir? Kumaş Alanlar | 05322482372 |

Kumaş Nasıl Kesilir? Kumaş Alanlar | 05322482372 |

Kot kumaş alanlar, kot kumaş alınır, kot kumaş alan yerler, kot kumaş alan firmalar, kumaş alanlar, kumaş alınır, kumaş alan yerler, parti kumaş alanlar, stok kumaş alanlar, top kumaş alanlar, parça kumaş alanlar, ihracat fazlası kumaş alanlar, parti malı kumaş alanlar, kumaş kim alıyor, kumaş kime satabilirim, iyi fiyata kumaş alanlar, yüksek fiyatlara kumaş alanlar, değerinde kumaş alanlar, yerinde kumaş alanlar, nakit kumaş alanlar,Kot kumaş nasıl kesilir,şifon kumaş nasıl kesilir,krep kumaş nasıl kesilir,ince kumaş nasıl kesilir,likralı kumaş nasıl kesilir,kalın kumaş nasıl kesilir,kadife kumaş nasıl kesilir,kumaşlar nasıl kesilir,saten kumaş nasıl kesilir,nevresim kumaş nasıl kesilir,perde nasıl kesilir,astar kumaş nasıl kesilir,

Kesim planı, desen parçalarının orijinal kumaş üzerindeki en iyi konumunu gösterir. Birçok kumaşın kenarları kumaşın geri kalanından daha serttir, bu nedenle kumaş hesaplamasına kenarları dahil etmiyoruz. katlanmış ise kumaşın sağ tarafı içerdedir. Basit bir  katmanı kesmeniz gerekiyorsa, kesim planlarımız her zaman kumaşın sağ tarafını üstte tutar. Burada farklı kesim planları gösteriyoruz ve istenen parçanın mümkün olan en iyi şekilde dikilebilmesi için kesim sırasında nelere dikkat edilmesi gerektiğini açıklıyoruz.

Bu ideal kesim planıdır. uzunlamasına katlanır ve tüm desen parçaları tek yöndedir. Bu, desenin yönü veya tane yönü olsun veya olmasın herhangi bir kumaşın kullanılabileceği anlamına gelir.

Kenar kenarları – bu kesim planında olduğu gibi – tek bir yönü göstermiyorsa, dikkatli olmalısınız. Bu durumda kumaşın herhangi bir deseni veya tane yönü olmamalıdır.

 Bu örnekte gösterildiği gibi, kumaş uzunlamasına değil enine ikiye katlansa bile, kumaşın ne desene ne de gren yönüne sahip olmaması gerekir. Önemli: Kesintisiz çizgi ile kesim planlarımızda çizilen tüm desen parçaları, etiketli tarafı yukarı bakacak şekilde kumaş üzerine, kesik çizgili desen parçaları ise etiketli tarafı aşağı gelecek şekilde kumaş üzerine yerleştirilir.

 Kumaşa uygun şekilde katlanarak her iki uzun tarafta kumaş kırılması mümkündür. Kenarların kumaş kopmalarından eşit aralıklarla yerleştirilmesi önemlidir. Kumaş kenarlarının ne kadar katlandığı kesim planlarımızda belirtilmiştir.

Kesim planında kırılan kumaşın üzerine çıkıntı yapan desenler en son tek kat kumaş ile kesilir. Bunu yapmak için, kalan kumaşı sol tarafı yukarı bakacak şekilde masaya yerleştirin.

Deseni kumaşın üzerine sabitleyin, dikiş paylarını kağıt deseninin etrafına işaretleyin. Kırpma.

Kumaşın geri kalanını sağ taraf yukarı bakacak şekilde masanın üzerine yerleştirin. Önceden kesilmiş  üzerinde birbirine tutturun ve ikinci parçayı kesin.

ŞİFON KUMAŞ NASIL YIKANIR BURADAN OYUNUNUZ

 kırılmasında kesilen ancak tek kat kumaş ile kesim planına kaydedilen büyük parçalar şu şekilde kesilir: Kumaşı masaya sol tarafı yukarı gelecek şekilde yerleştirin. İpucu: Kesim ayrıca, bu kesim planındaki yaka parçaları gibi kumaş kopuşunda kesilmesi gereken küçük parçaları da içeriyorsa, kesilen parçalar ikinci kez çekilir ve ardından parçalar birlikte çekilirse kesim daha kolay yapılabilir. KUMAŞ KIRILMASI ile işaretlenmiş kenar yapıştırılacak.

 kesilen parça üzerinde KUMAŞ KIRILMASI işaretli kenar boyunca, sağ taraf içeride katlayın ve yerine sabitleyin. Desenin etrafındaki kumaşın üzerindeki dikiş ve kenar paylarını çizin. Parçayı kesin. İki kez gerekli olan parçalar, önceki adımlarda gösterildiği gibi kesilir.

 Asimetrik kesimlere dikkat edin. Çünkü tüm asimetrik kısımların tek kat kumaşla ve kumaşın sağ tarafında kesilmesi gerekiyor. Önemli: Tüm burada  desenlerinde etiketli taraf, kumaşın sağ tarafına karşılık gelir. Bu, asimetrik modeller için desen parçalarının her zaman etiketli tarafı yukarı bakacak şekilde kumaşın sağ tarafına yerleştirildiği anlamına gelir.

Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi8
Bugün Toplam157
Toplam Ziyaret215829
Duyurular
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar32.883933.0157
Euro35.783235.9265
Saat