• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
Üyelik Girişi
Ürün ve Hizmetler
Site Menüsü
Linkler
Site Haritası
Takvim

Pileli Etek Kumaşı İçin Nekadar Kumaş Gerekir

Pileli Etek İçin ne Kadar Kumaş Gerekir? Parti Kumaş Alanlar 05322482372

Etek için ne kadar kumaş gerekir,pileli etek için ne kadar kumaş gerekir,pileli etek nasıl dikilir,pliseli etek için ne kadar kumaş gerekli,pileli eten nasıl kesilir,etek kumaşları,etek kumaşı satanlar,uzun etek için ne kadar kumaş gerekli,etek için ne kadar kumaş almalı,etek dikmek için kaç metre kumaş almalı,pileli etek için kaç metre kumaş gerekli,etek için kaç metre kumaş gider,kalem etek için kaç metre kumaş gerekir,

 Pileli Etek İçin ne Kadar Kumaş Gerekir? Parti Kumaş Alanlar 05322482372  Etek için ne kadar kumaş gerekir,pileli etek için ne kadar kumaş gerekir,pileli etek nasıl dikilir,pliseli etek için ne kadar kumaş gerekli,pileli eten nasıl kesilir,etek kumaşları,etek kumaşı satanlar,uzun etek için ne kadar kumaş gerekli,etek için ne kadar kumaş almalı,etek dikmek için kaç metre kumaş almalı,pileli etek için kaç metre kumaş gerekli,etek için kaç metre kumaş gider,kalem etek için kaç metre kumaş gerekir,Pileli bir etek için ne kadar kumaş gerekir?

Dikiş payı için her iki tarafta da 84 “(28 x 3) + 5/8” (15mm) gerekir. Eğer’ Bir kez ettik kumaş sizin uzunluğunu kesmek, her iki tarafta dikiş payını işaretleyin ve başlangıç. Armürlü kumaş sentetik liflerin eklenmesiyle yünlü kumaşlardan veya enine iplik boyunca desenli kupon kumaşlardan pileli bir etek yapılabilir.

Etek üzerindeki pileler dolu olabilir – plise derinliği plise genişliğinin iki katı olduğunda veya “ekonomik” – plise derinliği plise genişliğinden az olduğunda

Tam kıvrımlı kumaşın genişliğini hesaplamak için kalça çevresi 3 ile çarpılır ve kenarlara dikiş payları eklenir.

Kilo İle Kumaşın genişliğine göre ekonomik kıvrımların nasıl hesaplanacağını size göstereceğiz. Bu durumda pileli etek için kumaş alanlartüketimi daha az olacaktır. Pileli etek üzerindeki pilelerin genişliği, modele ve kendi tercihlerinize göre alınır.

 ÖNEMLİ! Plise hesaplaması, herhangi bir genişlikteki pileli eteklerin modellenmesinin temelidir. Aşağıdaki kırışıklık hesaplama algoritmasını kullanın.

Pileli bir etek tasarlamak için hangi ölçümlere ihtiyaç vardır?

Pileli eteğin hesaplanması aşağıdaki beden aralığı için verilmiştir:

1.Etek uzunluğu – 65 cm kumaş alan

2.Bel çevresi – 72 cm

3.Kalça çevresi – 100 cm

4.Kalça yüksekliği – 20 cm

Pileli etek için gerekli kumaşın hesaplanması

KUMAŞ ALAN

Pileli etek için gerekli kumaş uzunluğu şu şekilde hesaplanır:

Etek uzunluğu – 65 cm x 2 = 130 cm (2 genişlik). Üst ve alt kesimler için ödenekler 1.5 + 4 cm = 5.5 cm’dir.

Bant genişliği – 4 cm x 2 + 3 cm (dikiş payları) = 11 cm.

Toplam: 130 + 5.5 + 11 = 146.5 cm

Pileli etek: temel desen oluşturma

Kıvrımların hesaplanması

Kumaş satanlar. Pileli etek, her biri 140 cm genişliğinde (dikiş payları hariç) ve ölçmek için yapılmış bir uzunlukta (eteğin uzunluğu modele bağlı olarak belirlenir) iki parçadan oluşur.

Her iki tuvali de yan dikiş boyunca dikin, payları işleyin ve ütüleyin. Elde edilen web genişliği 280 cm

ÖNEMLİ!  Kumaş alan. Katlamaya başlamadan önce eteğin alt kenarını ve üst dikişi sıkıştırın. Katlama derinliğine girmesi gereken dikişli bir dikişle kıvrımları çizmeye başlayın.

Ekonomik kıvrımların sayısının hesaplanması

Kalça çevresi – 100 cm kilo kumaş fiyatları.

Kat genişliği – 5 cm

Kat sayısı 100/5 = 20 kattır.

Kıvrımların derinliğinin hesaplanması kumaş satın alanlar.

280 cm (ağ genişliği) eksi 100 cm (kalça çevresi) = 180 cm.

180 cm’yi 20 kıvrıma bölün – 9 cm: 180/20 = 9 cm (bir katın derinliği) elde ederiz. Pileleri eteğin çirkin tarafındaki şekil 2’de gösterildiği gibi işaretliyoruz.

Parça kumaş kilo fiyatları. Kıvrımları ütüledikten sonra, eteğin ortaya çıkan genişliğini kontrol edin – en az 100 cm olmalıdır Beldeki fazla kumaş tüm genişlik boyunca eşit bir şekilde kıvrımlara alınır.

Parti kumaş alan. Her katlamada çıkarılması gereken değeri hesaplamak için şu formülü uygularız: 100 – (72 + 1 (bel çevresine geçme özgürlüğünde artış) / 20 (kat sayısı) x 2 = (100 – 73) / 40 = 0.67 cm, kıvrımın genişliği boyunca her iki taraftan çıkarmak gerekir.

Kıvrımlar döşendikten sonra, yan dikişi dikin, fermuarı dikin, kemeri eteğin üst kenarı boyunca kata dikin

Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam199
Toplam Ziyaret217238
Duyurular
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar32.981133.1133
Euro35.899936.0438
Saat