• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
Üyelik Girişi
Ürün ve Hizmetler
Site Menüsü
Linkler
Site Haritası
Takvim

Sandalye Kılıfı Nasıl Dikilir Sandalye Kumaşı Alan

Sandalye Kılıfı Nasıl Dikilir? Sandalye Kumaşı Alanlar 05322482372

Sandalye Kılıfı nasıl dikilir,Demir Sandalye Kılıfı,Sandalye kılıfları örnekleri,Sandalye giydirme Dikim,Sandalye kilifi kalıbı,Sandalye Kılıfı 4 lü,Plastik sandalye kılıfı nasıl dikilir,Sandalye yüzü değiştirme Fiyatları,Dikişsiz sandalye Kaplama,Kapitone sandalye Kaplama,Sandalye döşeme modelleri,Yuvarlak sandalye Kaplama,Demir Sandalye Kaplama,Sandalye Kaplama kumaşı,Evde sandalye giydirme nasıl yapılır,sandalye kumaşı,sandalye kumaşı alanlar,sandalye kumaşı satışı,kiloluk sandalye kumaşı,sandalye kumaş kaç metre gider hesaplama,Döşemelik Kumaş ölçüleri,Minder kumaş hesaplama,Döşemelik Kumaş eni kaç cm,Kaç metre kumaş gider hesaplama,Kumaş HESAPLAMA,Yastık kılıfına kaç metre kumaş gider,Minder ölçüsü Nasıl alınır,Koltuk Döşeme Fiyatları,

Çoğu zaman  sevgili kedi ve köpeklerimizin pençelerinden gelen banal koruma nedeniyle sandalye örtüleri dikilir. Özellikle hakiki deriden yapılmış yepyeni bir mutfak sandalyesi setinin döşemesinde pençelerini keskinleştirmeyi gerçekten seviyorlar. Tabii ki, onları kanepede bilemekten çekinmiyorlar, ancak pelerin şeklinde bir battaniyeyle örtülüyorlar, ancak sadece örtüler sandalyeleri “kurtaracak”.

Belki de sandalye kılıflarının en önemli avantajı, tamamen yeniden döşeme veya yeni bir sandalye satın alma maliyetine kıyasla düşük maliyetleridir.

Bu makalede, deneyimli bir usta, kendi ellerinizle bir sandalye örtüsünün nasıl dikileceğine ve bir kapak kalıbının nasıl yapılacağına dair bazı pratik ipuçlarını sizinle paylaşacak.

 ve bunları kendiniz dikmek zor değildir. Sandalye kılıflarını dikmek için kumaşlar, yıkanması ve ütülemesi kolay olduğu sürece oldukça ucuza kullanılabilir. Aynı zamanda, kapak özellikle mutfak ve yemek odasındaki sandalyelerde sürekli stres yaşayacağından, yeterince güçlü ve yoğun olmalıdır.

 Evde bir dikiş makineniz , özellikle de Podolsk gibi bir dikiş makineniz varsa , sandalye kılıflarını dikmek zor değildir . Overlokunuz yoksa veya dikiş makineniz zikzak yapmıyorsa, kumaşın kenarlarını kesmeyi bile atlayabilirsiniz. Ana şey, kesin bir desen yapmak ve kenarın dikişleri ve kenarları için ödenekleri hesaba katarak  göre doğru bir şekilde kesmektir. Tecrübeniz varsa, koltuk arkalığının detaylarını doğru bir şekilde hesaplayabilir, kağıda oturabilir ve ardından deseni kumaşa aktarabilirsiniz. Yıkama sırasında kumaşın büzülmesi (pamuğun safsızlıkları ile birlikte) dahil olmak üzere sadece dikiş paylarını, arka kıvrımlarını, kalınlığını ve diğer birçok noktayı dikkate almayı unutmayın.

Ancak bir kapak kalıbı oluşturmanın en basit ve en güvenilir yolu kukla bir yöntemdir. Yani, aydınger kağıdı veya gazete yardımı ile (bant kullanarak), sandalyenin parçalarını yapıştırmanız ve ardından kağıttan elde edilen kapağı makasla kesmeniz gerekir.

ne kadar doğru yaparsanız o kadar doğru olacaktır. Bacaklara, genellikle dibe doğru, bazen sadece arka bacaklara ve yalnızca tek yönde bir uzantıya sahip oldukları için özel dikkat gösterilmelidir. Bu nedenle, kapak kalıbının yapımına geçmeden önce sandalyenin olabildiğince çok ölçümünü yapın ve ölçümlerinizin bir diyagramını çizin. En geniş ve en dar alanları belirleyin ve bunları çizim üzerinde işaretleyin.

 Sandalyenin arkasına ve koltuğuna bir parça kağıt koyun ve etrafına bir kalem çizin. Sonra bu parçaları sadece terzi makasıyla değil, büro makasıyla kesin. Ardından kağıt kalıbı tam olarak arkaya ve oturağa yerleştirerek oturtun. Ortaya çıkan desenleri, kapak deseninin diğer kısımlarını oluşturmak için temel alın.  Bu detayların zaten hesaplamalar kullanılarak yapılması gerekecek.

Sandalyenin çiziminde belirtilen tüm boyutlar koşulludur ve sadece hangi ölçülerin alınması gerektiğine bir örnek olarak verilmiştir.

 Kapak parçalarının desenleri hazır olduğunda bir düzen yapmanız ve kumaş sarfiyatını hesaplamanız gerekir. Sandalye kılıflarını dikerken, her zaman biraz kumaşa ihtiyaç duyulduğu hissi, bir tür görsel aldatma vardır. Aslında, 150 cm genişliğinde kumaşlar, “etekli” herhangi bir örtü 130-150 cm gerektirir. Bazen eteğin uzunluğuna ve diğer dekoratif unsurlara (kıvrımlar, fırfırlar, fiyonklar vb.) Bağlı olarak satın almanız gerekir

.

 ne kadar satın alınacağını hesaplarken, dikiş payı, etek payı, kesim yanlışlığı, pamuklu kumaşları yıkadıktan sonra çekme vb. Dikkate alınmalıdır. Bacakların “alevlenme” pozisyonunun nasıl tekrarlanacağını düşünmeyi unutmayın.  En basit çözüm, sırtın arka kısmının yanı sıra eteğin kenarları boyunca takozlar eklemektir .

 Genellikle standart bir sandalye boyutu için kumaş tüketimi bir buçuk metredir. Bu örnekte, ön ve arka kısımları aynı genişliğe sığdırdık ve kalan kumaş şeridinden (25 cm) etek yüksekliğini artı etek ve dikiş yeri için 5 cm yaptık. Ayrıntıların şemada gösterildiği gibi paylaşılan bir konu boyunca yerleştirilmesi tavsiye edilir.

 Tecrübesiz, kapaklar için kesin bir desen yapmak çok zordur, yine de bir şeyler yanlış olacaktır. Üretimleri için o kadar çok sandalye modeli ve seçeneği var ki, sandalye kılıflarını dikmek için hazır bir desen vermek imkansız. Sandalyenin şu veya bu şekli ve boyutu için desen kendi haline getirilir ve dikiş teknolojisi de farklılık gösterebilir.

 Kapağın sandalyeye sıkıca oturması için, uzun bükülmüş fermuarları, fark edilmeyecek şekilde yan dikişe yerleştirerek kullanabilirsiniz, ancak çoğu zaman arkada düğmeler ve dekoratif bağlar kullanırlar. Tamamen farklı şekillerde, dikişlerin işlenmesi de dahil olmak üzere parçaları birbirine nasıl bağlayacağınızı bulabilirsiniz. Sırt ve koltuk ayrı ayrı veya dikişsiz olarak tasarlanabilir. Dikişler overloklu, zikzaklı veya hatta önyargılı bant olabilir, ancak özellikle kumaş çok gevşek değilse işlenmeden bırakılabilir.

 Deneyimi olmayanlar için, “pahalı” bir kumaşı kesmeden önce, pahalı olmayan bir kumaştan, örneğin eski bir tabakadan önce bir “deneme” örtüsü dikmelerini tavsiye etmek mümkündür. Bunu birkaç kez deneyin ve uygun hale getirmek için yerleştirme sürecinde, hatta bazen “deneme” kapağının dikişini çözüp yeniden dikin. Ve ancak sandalyenizin şeklinin tam bir kopyasını aldıktan sonra, kapak detaylarının son halini oyabilirsiniz.

parti döşemelik kumaş,spot döşemelik kumaş,stok döşemelik kumaş,yün,pamuk,döşemelik kumaş,dekorasyon için kumaş,dekorasyon kumaşı,kumaş parçası satanlar,pamuk,viskon,polyester,

 Kapakları dikerken veya daha doğrusu kesmeden önce, kılıfların sandalyeye nasıl takılacağını düşünün. Kapak tamamen, neredeyse yere kadar giyilse bile, otururken ve kırışırken yine “dışarı kayacaktır”. Bağlayıcıyı köşelerde ip şeklinde dikmek ve koltuk koltuğunun altındaki bacaklara bağlamak zorunludur.

 Sırt ve koltuk ayrı ayrı dikilecekse, kenar boyunca nasıl takılacağını veya sıkılacağını düşünün. En iyi seçenek, kenar boyunca bir etek kenarı yaparsanız, elastik bir bant veya sıkılabilen ve bağlanabilen bir kordun nereye yerleştirileceğidir (keserken bu kenarı dikkate alın). Bu, kılıfı koltuğa veya arkalığa güvenli bir şekilde sabitleyecek ve kaymayacak ve kırışmayacaktır.

Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi4
Bugün Toplam101
Toplam Ziyaret191653
Duyurular
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar31.217331.3424
Euro33.756133.8913
Saat