• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
Üyelik Girişi
Ürün ve Hizmetler
Site Menüsü
Linkler
Site Haritası
Takvim

Kırinkıl Kumaş Alanlar

KIRİNKIL KUMAŞ ALANLAR VE KIRİNKIL KUMAŞ ALAN FİRMALAR ARAYANLARA İSTANBUL KUMAŞ ALAN TEKSTİL FİRMASI ÖNERİMİZ 05322482372

                                            KIRİNKIL KUMAŞ ALANLAR

Polyester veya polyester karışımı kumaşlara uygulanan bu işlem, ingilizce "crinkıl kumaş alanlar " kelimesinden gelir. Kumaşın dokuma sonrasında krinkıl kumaş alanlar makinesinde veya batik işlemindeki gibi kumaşa plise tekniği ile ya da kumaşı bükerek buhar kazanında, buharla kumaşa verilen şeklin kalıcı olması için yapılan bir tür şekil verme işlemidir. Kırıştırılmış kumaş efekti olarakta bilinir. 
Ütü istemeyen kumaş ve perde yapımında kullanılır. Kullanımı en kolay tül perde türlerinden biridir. 
Değişik yöntemlerle bitmiş mamule uygulandığı gibi top kumaşlara da uygulanabilmektedir. Diğer bir ismi ise ''Crash''dır. Krinkıl kumaş alanlar işlemi genel olarak aşağıdaki şekillerde uygulanabilir: 
1) Plise tekniği ile krinkıl kumaş alımı 
2) Tüp yöntemi ile krınkıl kumaş alınır
3) Bağlama yöntemi ile krinkıl alan firmalar

Kendinden kırışık bir kumaş olan krinkıl kumaş kime satabilirim nedir ve özellikleri nelerdir? Krinkıl kumaş alınır nerelerde kullanılır ve nasıl üretilir? Son yıllarda neden çok tercih edilen bir kumaş haline geldi? Merak edilen tüm sorularınızı yazımız içeriğinde paylacaşağız. kırinkıl kumaş alınır,desenli kırinkıl kumaş alanlar,baskılı kırinkıl kumaş alım satımı yapanlar

Krinkıl Kumaş Alanlar Nedir?

İngilizce kırışmak anlamında kullanılan “crinkle” kelimesinden türeyen krinkıl kumaş kim alıyor son yıllarda popülaritesini artırmış bir kumaştır. Krinkıl işlemi için daha önce hazır hale getirilmiş kumaşlar krinkıl makinesi sokulur. Makine kumaşa kalıcı olarak göze hoş gelen bir kırışıklık kazandırır. Bu kırışıklık yıkama esnasında dahi kaybolmamaktadır. Bunun haricinde buhar yardımı ile de kumaşa kırışıklık verilebilmektedir.

Krinkıl kumaşları kime satabilirim en çok perdelerde görebilirsiniz. Kumaşın en olumlu özelliği kendinden kırışık olduğu için ütü istememesidir.

Krinkıl Kumaş alım Özellikleri Nelerdir?Özellik krinkıl yapılan kumaşın ham maddesine göre değişebilmektedir.Günümüzde polyester veya polyester karışımı kumaşlara krinkıl işlemi uygulanmaktadır.Bu kumaşların fiyatları doğal kumaşlara nazaran daha uygun fiyatlıdır.Tüm krinkıl kumaşların genel özelliği ütü istememesidir.Bu sebeple kullanım kolaylığı sağlar.Günümüzde giyim sektöründe de kullanılmaktadır.Krinkıl kumaştan yapılmış tişört ve pantolonları piyasada çokça görebilirsiniz.

Krinkıl Kumaş Sık Sorulan Sorular kime satarım?

Krinkıl Krep Kumaş alanlar

Krep kumaş nedir ve özellikleri nelerdir yazımızı bunun için incelemenizi tavsiye ederiz.

Krinkıl krep kumaş alıcıları bu kumaşa kırışıklık kazandırılarak elde edilir.

Krinkıl Kumaş alıyoruz

Krinkıl kumaşın yazlık mı kışlık mı olduğunu kullanılan kumaş belirlemektedir. İnce ve hafif bir kumaşa krinkıl işlemi uygulandı ise bu kumaş yaz aylarında tercih edilebilir. Benim de genel olarak kullandığım krinkıl kumaşlar yazlık tişörtlerdi.

Krinkıl Kumaş Terletir Mi?

Krinkıl kumaş en çok polyester kumaşlara uygulanmaktadır. Özellikle kumaş pamuk polyester karışımı değilse yani %100 polyester veya naylonsa yakma ve terletme yapacaktır. Ancak viskon gibi doğal bir kumaş ile karıştırılmış ise yaz aylarında rahat bir şekilde tercih edilebilir. Krinkıl kumaş yakar mı sorusunu da bu şekilde cevaplamış olduk.

Krinkıl Kumaş Çeker Mi?

Çekme işlemi doğal kumaşların yüksek sıcaklıklara maruz kalması ile olmaktadır. Yani almış olduğunuz krinkıl kumaş doğal bir kumaş ile üretilmiş ise düşük sıcaklıklarda yıkamanız gerekmektedir. Aksi taktirde çekme yapacaktır. Ancak kumaşınız polyester ise çekme yapmaz.

Kirinkıl alan kişiler, krınkıl, cirinkıl gibi farklı isimlerle adlandırılan krinkıl kumaş hakkında bilgi vermeye çalıştık. Kumaş hakkında merak ettiklerinizi yorum kısmından bizlere iletebilirsiniz

HERTÜRLÜ KIRİNKIL KUMAŞ ALANLAR,
kırinkıl kumaş alınır,desenli kırinkıl kumaş alanlar,baskılı kırinkıl kumaş alım satımı yapanlar
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam158
Toplam Ziyaret215830
Duyurular
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar32.883933.0157
Euro35.783235.9265
Saat