• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
Üyelik Girişi
Ürün ve Hizmetler
Site Menüsü
Linkler
Site Haritası
Takvim

Dantel Nasıl Ütülenir Dantel Kumaş Alanlar

Dantel Nasıl Ütülenir? Dantel Nasıl Yıkanır? Dantel Kumaş Alanlar 05322482372

Eski dantellerden ne yapabilirim,Dantel değerlendirme nasıl yapılır,Güpür Köşe Yapımı,Eski Dantellerden masa örtüsü Yapımı,Eski dantelden runner Yapımı,Evdeki Dantelleri nasıl değerlendirebilirim,Dantelden Runner Yapımı, Danteller,Dantel Örgü Modelleri,Örgü danteller,Dantel nasıl Ütülenir,Tül elbise nasıl ütülenir,Naylon iplikle örülen dantel nasıl Ütülenir,Vitrin Dantel modelleri,Yuvarlak Dantel Modelleri YAPILIŞI, Dantel çamaşır makinesinde yıkanır mi,Dantel perde nasıl YIKANIR,Lekeli danteller nasıl beyazlatılır,Karbonatla dantel beyazlatma,Danteller çamaşır makinesinde kaç derecede yıkanır,Dantel nasıl Ütülenir,Sandıkta sararan beyazlar,Naylon iplikle örülen dantel nasıl Ütülenir,

Dantel çok güzel, şenlikli bir malzemedir. Dantel elbiseler bluzlar yazlık montlar ve hatta pantolonlar bu malzemeden dikilir! Kural olarak, pahalı gece elbiseleri dantelden dikilir aynı zamanda üründe bir dekorasyon görevi görebilir veya ürünün ayrı parçalarını (örneğin, bir elbise veya ceketin yakası ve manşetleri) kopyalayabilir.

Tona uygun keten ile giyilecek veya bir kombin üzerine giyilecek dantelden şeffaf bir ürün dikiyorsanız kurallara uymalısınız:

Dantelin süslemesine ve yoğunluğuna bağlı olarak, parçalar bir dikiş makinesinde veya elastik bir overlok dikişi kullanılarak birleştirilebilir.

. Dantel ödenekleri ipek önyargı bandı ile veya kapalı olabilir.

Gereksiz bir parça üzerinde daha önce denemiş olan dantelleri çok dikkatli bir şekilde ütülemeniz gerekir.

. Dantel ile çoğaltılmış bir ürün dikiyorsanız, bu durumda temel kumaş herhangi bir olabilir –  Ürün temel kumaş ve dantelden kesilmiştir. Her dantel detayı temel kumaşa uygulanır ve kontur boyunca süpürülür. Ardından ürün tek kat olarak dikilir.

 bir veya iki kenarı boyunca taraklanır. Festolar genellikle ürünün alt kısmında, kolların alt kısmında ve ürünün yaka kısmında bulunur. Bu durumda, desen, dantel üzerine, ürünün tabanı () taraklar boyunca ödenek olmaksızın kesilecek şekilde üst üste bindirilir. Böyle bir kesime bir örnek burada görülebilir:

. Dantel giysilerinize nasıl bakacağınıza dair tavsiyemizi okuyun ve daha uzun süre en iyi durumda tutun. Yıkamadan önce daima bakım etiketini kontrol edin.

İç çamaşırı gibi narin dantel giysiler elde yıkama

5.  

 Çamaşır makinesinde dantel çamaşırları yıkarken, giysileri daima nazik ve soğuk bir yıkama programı kullanarak “hassas” bir yıkama torbasına koyun. Hassas kumaşlar için tasarlanmış bir deterjan kullandığınızdan emin olun.

 : Dantel tayt ve çoraplar yıkandıklarında renklerinin bir kısmını kaybedebilirler. Boyanın başka giysilere geçmesini önlemek için her zaman ayrı yıkayın.

Mümkünse aşağıdaki yöntemlerden birini kullanarak dantelleri ütülemekten kaçının:

•  Daha büyük çamaşırlar için, beyaz ipliği kullanarak öğeyi beyaz pamuklu bir çarşaf üzerine yapıştırın. Bunu düz bir yüzeye koyun ve dantelin doğru şekilde kurumasını sağlamak için destek kumaşını yavaşça gerin.

•   için, ürünü bir havlunun üzerine koyun ve yavaşça şekillendirin. Düz bir yüzeyde kurumaya bırakın. Gerekirse danteli yerinde tutmak için pimler kullanın.

•  Temiz bir cam kavanozun etrafına dar bir dantel sarın ve kuruyana kadar sabitleyin.

 Dantelin ütülenmesi gerekiyorsa, en iyisi hafif nemliyken yapılır. Deseni ezmekten kaçınmak için, dantelin sağ tarafını kalın bir havlu üzerine yerleştirin.  gibi ince bir  (sıcak değil) ütü sıcaklığında hafifçe bastırın.

Temiz ve kuru bir ortamda asitsiz kağıt mendil ile sarılmış olarak saklayın. Güneş ışığından ve elbise güvesi gibi böceklerden uzak tutun. Şeklini kaybetmemesi için düzgün bir şekilde katlanmış halde tutun.

 Temizlenmeye dayanacağından emin olmak için öğeyi iyice inceleyin. Kırılgan ve kolayca yırtılırsa, ya olduğu gibi bırakın ya da profesyonelce temizlettirin.

 bir giysiye takılırsa, yıkamadan önce dantelin olduğu kadar giysinin kumaşının da temizlik gereksinimlerini değerlendirmeniz gerekecektir. Dantelleri dikkatlice temizleyebilirsiniz. Emin değilseniz, uzman bir kuru temizlemeciyle görüşün.

1.  Temiz bir kaseyi / lavaboyu ılık suyla doldurun ve hassas kumaşlar için tasarlanmış doğru miktarda yumuşak deterjan koyun.

2.  Öğeyi suya koyun ve su soğuyana kadar ıslatın. Not: Islak dantel kuru dantelden daha kırılgandır, bu nedenle hasara neden olabileceğinden suda çalkalamayın veya sallamayın. Danteli suda çok nazikçe hareket ettirerek herhangi bir kiri çıkarabilmelisiniz.

5.  Kurutmak için temiz / kuru bir havluyla nazikçe yuvarlayın. Dantelleri başka bir temiz / kuru havlu üzerine düz bir şekilde yerleştirin ve düzgün şekilde kuruyabilmesi için yavaşça şekle sokun. Büyük bir eşya ise, yukarıda anlatıldığı gibi yıkanmadan önce bir destek kumaşına yapıştırılabilir.


Dantel Kumaş

 Kaliteli dantellerin sertleştirilmesi gerekmez, ancak masa örtüleri gibi bazı danteller sertleştirildiklerinde daha iyidir. Danteli sertleştirmek için suyla karıştırılmış satın alınmış paket nişastayı kullanabilirsiniz – paket talimatlarını izleyin. Nişasta çözeltisi, ılık sabunlu suyla yıkanacaktır.

•   Sonra danteli nişasta çözeltisine ekleyin ve yavaşça karıştırın. İyice ıslanana kadar solüsyonda bırakın. Çözeltiden çıkarın ve fazlalığın damlamasına izin verin.

•  Dantelleri düz bir yüzeye bir havlu üzerine yerleştirin ve yavaşça şekle sokun. Doğru şekilde kuruması için kenarları sabitlemek için pimler kullanın. Tamamen kurumasını bekleyin.

: Güneşin sertleştiriciyle birlikte etkisi dantelin çürümesine neden olabileceğinden, dantel perdeleri sertleştirmeyin

Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi3
Bugün Toplam199
Toplam Ziyaret217238
Duyurular
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar32.981133.1133
Euro35.899936.0438
Saat