• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
Üyelik Girişi
Ürün ve Hizmetler
Site Menüsü
Linkler
Site Haritası
Takvim

Likralı Kumaş Alanlar Kumaş Alınır

Likralı Kumaş Nasıl Dikilir? Kumaş Alınır.05322482372

Likralı Kumaş,Streç kumaş nedir,Streç kumaş özellikleri,Streç kumaş fiyatları,Streç kumaş esnek midir,Strec kumaş nasıl,Streç kumaş su geçirir mi, Likralı Pamuklu Kumaş,Likralı Kumaş çeşitleri,Likralı Penye Kumaş,LİKRALI Döşemelik Kumaş,Likralı kumaş terletir mı,Likralı kumaş isimleri,Likralı Döşemelik Kumaş,LİKRALI Desenli Kumaş,likralı kumaş nasıl dikilir, Streç kumaş nasıl dikilir,likralı kumaş nasıl ütülenir,

 dikmenin birçok acemi kanalizasyonun korktuğu bir zorluk olduğu bir sır değil. Ancak bu günlerde, onlardan kaçamayacağınız kadar esnek kumaşlar var! Ve bu şaşırtıcı değil: Esnek kumaşlar süper rahattır, vücutla birlikte hareket eder, bizi kısıtlamaz ve ciltte rahattır. Pratik ipuçlarımızla, bir overlok dikiş makinesi olmadan bile streç kumaşların nasıl dikileceğini öğrenebilirsiniz.

 beklenenden daha gerilebilir ve boyutsal olarak stabil olan, dokunmuş ve örülmüş tüm kumaşlardır.

Tekstiller, tamamen veya kısmen gerilebilir ipliklerden oluşabilir. Bunun bir örneği elastandır: Lifler o kadar esnektir ki, pamuk veya polyester gibi gerilemeyen lifleri esnek bir kumaşa dönüştürmek için genellikle yalnızca% 5 ila% 10 elastana ihtiyacınız vardır.

 Ayrıca, ağda işlendikleri için dokuma kumaşlardan doğal olarak daha esnek olan örme kumaşlar da var. Örgü kumaşlar ayrıca muhtemelen en ünlü streç kumaş olan jarse içerir.  çoğunlukla çift elastik kumaşlardır: Bu, bir kumaş parçasının dört yönde de gerilebileceği anlamına gelir. Bununla birlikte, daha ağır kumaşlar yalnızca bir yönde esneyebilir.  dikmeye başlamadan önce, seçmiş olduğunuz kumaşın projeniz için doğru kumaş olduğunu bilmeniz önemlidir.

 Her durumda. Overlok dikiş makineleri, streç kumaşları sürfile etmek için kullanışlıdır, ancak herkes birikimlerini profesyonel makinelerden birine harcayamaz (veya bunu yapmak istemez). Özellikle zaten çalışan bir dikiş makineniz varsa!

Bir  olarak zaman kazandırır: Sadece kumaşı dikmekle kalmayıp aynı zamanda hassas bir şekilde kesebildiği için kumaş kenarlarının sürfile edilmesinde uzmanlaşmıştır. Hobi terzileri de bunu elle yapabilirler.

 Ancak akılda tutulması gereken bir şey var: Kullandığınız desenin seçtiğiniz streç kumaşla da uygulanabilmesi önemlidir. Burada esneme miktarı özellikle önemlidir. Desende streç kumaşlarla da dikilip dikilemeyeceği hakkında daha fazla bilgi bulmalısınız.

Sadece birkaç basit ipucu ve püf noktası ile streç kumaş dikmek çocuk oyuncağı haline gelir. Bitmiş dikişler sonuçta düz durmalı ve güçlü hareketlerle bile yırtılmamalıdır.

1 . Seçtiğiniz kumaşın projenize veya deseninize de uygun olduğundan emin olun.

2 .  dikilmeden önce yıkanmalıdır. Şekillerini korumak için düz bir şekilde kurumalarını sağlayın.

3 . Kumaş makasla kesmek isterseniz deseninizi kumaşa iğne ile tutturun. Kumaşı bir kesici (döner kesici) ile kesmek istiyorsanız, kumaş üzerinde ağırlıklarla deseni tartın.

4 . İğneler kullanılırken, bitmiş giyside delikleri önlemek için dikiş payı içine yerleştirilmelidirler.

5 . Kumaşınızın kenarları kıvrılırsa kola spreyi ile püskürtülerek ütülenebilir.

 Kumaşı keserken germeyin ! Kumaş parçanızı bir masanın üzerine düz bir şekilde koyun ve kumaşın köşelerden sarkmasına izin vermeyin, çünkü bu malzemenin bükülmesine neden olabilir.

1 . kumaşlarını dikmek için özel bir  kullanın. Bu iğnelerin ucu, lifleri yırtmayacak şekilde yuvarlatılmıştır. Esnek bileşenli katı kumaşlar ve katı çift elastik kumaşlar, en iyi, aynı zamanda yuvarlak bir uca sahip olan, ancak jarse iğnesine göre daha az yuvarlatılmış olan sözde bir streç iğne ile dikilir. Jarse ve diğer birçok  olduğundan, liflerin yırtılması merdiven dikişleri oluşturacaktır. Yuvarlak uç ise lifleri kenara iter ve kumaşa zarar vermez.

2 . Ayrıca doğru iğne boyutunu seçin. İğnelerin boyutu genellikle ambalajlarında bulunabilir. Genelde malzeme ne kadar ince olursa iğne boyutu o kadar küçük olur

3 .  gibi sağlam iplikler kullanın. Özel elastik ipliklerin kullanılmasına gerek yoktur. Gerilim altında çabuk yırtılabileceği için pamuk ipliği kullanmaktan kaçının.

 Sabırlı olun ! Streç kumaş dikerken zaman ayırmanız önemlidir. Kumaşın yeniden konumlandırılması gerekip gerekmediğini görmek için zaman dikiş makinenizi durdurun.

Dikiş makinesinin marka ve modeline bağlı olarak, dikiş ve sürfile streç için uygun çok sayıda farklı dikiş seçeneği vardır. Çoğu dikiş makinesi, streç dikiş için özel dikişlerle birlikte gelir. Tüm dikişlerin bir listesi genellikle dikiş makinenizin kılavuzunda bulunabilir.

KUMAŞ EN İYİ FİYATA ALINIR.

Neredeyse tüm standart dikiş makinelerinde bulunabilen en iyi bilinen dört dikiş şunlardır:

 : Dikiş uzunluğu dikiş genişliğine eşit olan dar bir zikzak dikiş yapın.

 Aynı anda hem dikilen hem de sürfile yapılan klasik . Geleneksel dikiş makinelerini kullanırken, doğrudan kenara dikmeniz gerekir.

: Burada özel bir çift iğneye ihtiyacınız vardır. Bu, alt tarafta zikzak bir desen oluştururken iki paralel düz dikiş oluşturur.

 Dikiş makinesi kılavuzunuz en iyi arkadaşınızdır! Burada ayrıca, dikiş makineniz ile streç kumaşları dikerken faydalı olabilecek özel baskı ayakları hakkında bilgi bulabilirsiniz.

Bunun,  dikmeye başlamanızı kolaylaştırdığını umuyoruz. Artık temelleri biliyorsunuz, öyleyse neden seçeneklerimizden ilham almıyorsunuz ? Veya tüm kumaşlarımızı , içinde 100’den fazla kumaşın basılı örneklerini bulacağınız pratik numune kutusu ile karşılaştırın

Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam196
Toplam Ziyaret217235
Duyurular
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar32.981133.1133
Euro35.899936.0438
Saat