• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
Üyelik Girişi
Ürün ve Hizmetler
Site Menüsü
Linkler
Site Haritası
Takvim

Perde Ölçüsü Nasıl Alınır Kumaş Alanlar

Perde Ölçüsü Nasıl Alınır? Kumaş Alan 05322482372

Perde nasıl dikilir,perde modelleri,perdelik kumaş satanlar,perde nasıl yıkanır,elde perde yıkalma,Fon perde için kaç metre kumaş gider,3 metre cama ne kadar Tül gider,Fon perde kumaşı nasıl olmalı,Fon Perde Hangi Kumaştan yapılır,Döşemelik kumaştan Fon Perde olur Mu,Pile hesaplama Makinesi,Poplin kumaştan fon perde olur mu,1 top Tül Perde kaç Metre,perde nasıl dikilir,perdelik kumaş,perde dikim evleri,

İlk önce pencereyi ölçmelisiniz. Pencere önünün genişliğini yanaktan yanağa ölçün. Perde çubuğu kullanırsanız, uzunluğunu da ölçü olarak kullanabilirsiniz.

 Perde pencere önü ile aynı hizada olmayacak, ancak sola ve sağa biraz çıkıntı yapacaksa ekleyin.


Bir perdeyi asmak istediğinizde toplama faktörü her zaman eklenir. Kıvrımları göstermek için düz bir perdeden çok daha fazla kumaşa ihtiyacınız olacak. Ne kadar ekstra ihtiyacınız olduğuna, tamamen kıvrımların ne kadar geniş olduğuna ve kaç kat istediğinize bağlıdır. Kumaşın kalınlığı da bir rol oynar ve hatta baskılı desenler perdelerin genişliğini etkileyebilir.

KUMAŞ ALINIR

 bir desene sahipse kendine gelebilmesi için toplama faktörü 2,5 olmalıdır.

 : Katlanan şerit  veya perde şeritleri ile perde genişliği  belirlediğinde kullanılan katlama şeridine bağlıdır. Genellikle 2 ile 3 arasında değişir.

 ile kıvrımları kendiniz belirlemek için daha fazla alanınız olur. Sadece hafif kırışıklıklar istiyorsanız, daha yoğun kırışıklıklar için 2 faktör ile hesaplamalısınız, ancak 1: 3 oranı daha iyidir.

Kalın kumaşlarda perdeler daha büyük kıvrımlar oluşturur. Bu nedenle, burada daha yüksek malzeme tüketimi beklemelisiniz. 2.5 ile 3 arasında bir toplama faktörü önerilir.

Temel olarak, bir kural olarak şunları not edebilirsiniz: 

Kıvrımlar ne kadar büyük olmalı veya ne kadar çok kıvrım planlıyorsanız, perde genişliği o kadar büyük olmalıdır.

 Toplama faktörünü belirledikten sonra, bu temel kuralı kullanarak gerekli perde genişliğini belirleyebilirsiniz:

 Perde her iki taraftan 15 cm çıkıntı yapmalıdır. Seçilen perde, toplama faktörü 1: 2.5 olan kıvrımlı bir bantla işlendi. Gerekli perde genişliği nasıl hesaplanır:

 Dalgalı şeritler için perde genişliğini hesaplamak o kadar kolay değildir. Bu nedenle sadece perde genişliğini değil, aynı zamanda gerekli aksesuar miktarını da hesaplayan bir çevrimiçi kumaş miktarı hesaplayıcısı sunar.

Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi4
Bugün Toplam186
Toplam Ziyaret217225
Duyurular
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar32.981133.1133
Euro35.899936.0438
Saat