• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
Üyelik Girişi
Ürün ve Hizmetler
Site Menüsü
Linkler
Site Haritası
Takvim

Rips Kumaş Alanlar

RİPS KUMAŞ ALANLAR VE RİPS KUMAŞ ALIMI YAPANLAR OLARAK İSTANBUL KUMAŞ ALAN TEKSTİL FİRMASI HİZMETİNİZDE 05322482372

                                            RİPS KUMAŞ ALANLAR
Rips Kumaş Alanlar, Yüzeyinde yan yana dizilmiş ve kumaş boyunca seri halinde çubuklar bulunan parlak yüzeyli bir kumaştır. Bu çubukları teşkil eden ipliklerin diğer dokumalara nazaran daha gevşek bir halde olması sebebiyle temas ettikleri düzgün olmayan yüzeylere takılarak, kumaş çabucak bozulur

Rips Kumaş alanlar Nedir, hangi özelliklere sahiptir? Gelin, rips kumaş alımı yapanlar kumaşı mercek altına alalım.

"Yırtılmaz”

 

İngilizce bir sözcük olan "ripstop”, "yırtılmaz” anlamına gelmektedir. Buradan da anlaşılabileceği gibi bu kumaşın ayırt edici özelliği, yırtılmaz yapısı.

Yırtılmaz yapı, üretimde kullanılan özel örgü tekniğiyle ortaya çıkar. Ripstop kumaşın örgüsünde iplikler, çapraz ve sıkı şekilde konumlanmıştır. Bu teknik, kumaş üzerinde minik kare desenler meydana getirir. Kare şeklindeki dokuma hücreleri, delinme gibi durumlarda deliğin büyümesini engeller.

Günümüzde ripstop materyal pamuk, polyester, polyester- pamuk karşımı ve naylon- pamuk karışımı gibi çeşitli ipliklerden, farklı gramajlarda üretilebilmekte. Kumaşın sahip olduğu özellikler, üretimde kullanılan iplik türlerinden etkilenmektedir. Gerekli olduğunda bu kumaşa yanmazlık, anti statiklik gibi özellikler de kazandırılabilir. rips kumaş alınır,rips kumaş alımı yapanlar,stok rips kumaş alanlar,çantalık rips kumaş alanlar,şortluk rips kumaş alanlar,kapri için rips kumaş alanlar,rips kumaş kime satabilirim

Rips Kumaş Alanlar Nerelerde Kullanılır?

Sağlamlığın hayati önem taşıdığı hemen hemen her alanda rips kumaş  alanlar kullanılmakta. Endüstriyel alan, bunların başında geliyor.

Kesilme, delinme gibi mekanik risklerin söz konusu olduğu iş ortamlarında ripstop kumaş alanlar üretilen vücut koruyucu donanımlar, vücudun risk unsurlarına maruz kalmasını önler.

Tabiatın zorlayıcı koşullarına karşı mücadeleyi gerektiren durumlarda da ripstop kumaşla karşılaşıyoruz. Doğa sporları ve kamp için gerekli donanımda ripstop kumaş, delinme ve kesilmeye direncin yanı sıra, rüzgâr, yağış ve soğuğa karşı da koruma sağlar.

Bunların yanı sıra, askeri amaçlı giyim, medikal giyim, otel ve restoranlarda da bu üstün özellikli kumaşa rastlanmakta. Ripstop kumaş yalnızca kıyafetlerde değil, sırt çantası gibi taşıyıcı ürünlerde de yer alabilir.

 

Ripstop Kumaşı kim alıyor Avantajları Nelerdir?

 

İş güvenliği için vücut koruyucu kıyafet seçerken Rips Kumaş Alanlar Nedir ve avantajları nelerdir, bilinmesinde fayda var. Onun en önemli özelliği elbette, yırtılmaz oluşu, fakat avantajlar bununla sınırlı değil.

Farklı gramajlarda üretime imkân verdiği için, son derece hafif ripstop kumaşlar da üretilebilir. Hafif kumaşlar daha konforlu bir kullanım sunar.

Kumaş, polyester veya naylondan üretilmişse ya da kumaş yüzeyi bu malzemelerle kaplanmışsa, rüzgâr ve su geçirmezlik özellikleri de devreye girer. Kumaşın her iki tarafının naylonla kaplandığı çeşitler daha dirençlidir ve esnemez. İçeriğinde pamuk bulunduran türler ise hava transferine izin veren yapıya sahiptir.

RİPS KUMAŞ SATMAK İSTEYENLER HER ÇEŞİT RİPS KUMAŞ ALIYORUZ


Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi2
Bugün Toplam192
Toplam Ziyaret217231
Duyurular
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar32.981133.1133
Euro35.899936.0438
Saat