• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
Üyelik Girişi
Ürün ve Hizmetler
Site Menüsü
Linkler
Site Haritası
Takvim

Kumaş Alanlar Kimler Kumaş Alan Kim

Kumaş Alanlar Kimler? 05322482372

Şifon kumaş alan kimler,parti kumaş alan kimler,spot kumaş alanlar kimler,parça kumaş alan kimler,kumaş parçası satan kimler,uygun fiyata kumaş alan kimler,iplik alanlar kimler,kot kumaş alan kimler,saten kumaş alan kimler,kumaş alanlar nerelerde,

Giysilerin kalitesi iki şeye bağlıdır: yetkin terzilik ve iyi kumaş. Bir şeyin amacını belirleyen kumaştır, kıyafet seçerken öncelikle ona odaklanıyoruz: sıcak veya hafif, yünlü veya ipek, sentetik veya doğal.

 – imalatında doğal hammaddelerin kullanıldığı tüm malzemeler. Hangisi olduğu önemli değil – sebze, mineral veya hayvan. Bu hammaddeden yapılan tüm kumaşlar çok dayanıklıdır, çevre dostudur ve alerji yapmaz.

Ek olarak, suni ve sentetik liflerle kombinasyonu iyi tolere ederek çok güçlü ve aşınmaya dirençli kombinasyonlarla sonuçlanırlar. Doğal bitki malzemelerinden yapılan kumaşlar arasında  kumaşlar bulunur.

 bitkisel malzemelerden yapılır. Doğal keten, keten bitkisinin gövdesidir. Günümüzde satışta saf keten kumaş bulmak oldukça zor. Doğal keten çok buruşur ve kenarlarda ufalanır, ayrıca kolayca yıpranır. Bu nedenle, endüstriyel üretimde keten uzun zamandır yapay katkı maddeleri ile karıştırılmıştır ve bu da daha yüksek kumaş özelliklerinin elde edilmesini mümkün kılmaktadır. Bununla birlikte, tıpta hala doğal keten kullanılmaktadır; ondan bazı cerrahi iplikler yapılır. Antiseptik özellikler bu kumaşın bir özelliği olarak kabul edilir.

 pamuk ağacının meyvesi olan pamuk kozalarından yapılır ve 7 metre yüksekliğe ulaşır. Doğada 32 çeşit yabani pamuk bitkisi vardır ve sadece 6 tanesi ekilmiştir. En pahalı kumaşlar Mısır pamuğundan yapılır. Amerikalı daha az değerlidir, bu nedenle daha ucuzdur. Pamuklu kumaşlar arasında kadife, poplin, altbilgi bulunur.

  ipekböceği kozalarından yapıldıkları için hayvan kökenlidir. Yarım kilo ipek elde etmek için yaklaşık üç bin kozaya ihtiyacınız var. İpek o kadar güçlüdür ki, 16 katman halinde katlanan kumaş bir vurulamaz. . İpek hipoalerjeniktir, içinde saprofitler büyümez. İpek yalnızca bir ateş kaynağı varlığında yanar, çıkarırsanız kumaş yanmayı durdurur. Yandığında, iplikler yanmış gibi kokar ve bükülmez, ancak kül haline gelir.  kumaşlardan oluşmaktadır.

 Koyun, deve, keçi yünlerinden  (.) Yapılır. Yünlü kumaşların, yüksek lanolin içeriği nedeniyle daha hızlı yara iyileşmesini desteklediğine inanılmaktadır. Kumaş “doğal yün” olarak işaretlenmişse, diğer liflerin yüzdesi 7 birimi geçmez.  ateşe dayanıklıdır.

 doğal maddelerden yapılır.  imkansız gibi görünüyor, ancak bilim adamları bu tür malzemeyi kumaşa nasıl işleyeceklerini öğrendiler. Suni liflerden yapılan iyi bilinen ve favori kumaş viskozdur. Ayrıca simli ve  içeren kumaşları da içerir.

tamamen polimerlerden yapılmıştır. Onlarda doğal olan hiçbir şey yok. Bunlar arasında akrilik, polipropilen (termal iç giyim üretimi için) bulunur. “ ve dokunmamış kumaşlar (iğne ile delinmiş) çok ilginç görünüyor.

KUMAŞ ALAN

 Her kumaşın kıyafet dikmek için kendi amacı vardır: branda ile gece elbisesi dikmeyeceksiniz, ipek çadır için uygun değildir.

 Özel amaçlı giysilerin dikiminde ağırlıklı olarak sentetik kumaşlar kullanılırken, iç giyim ve asker üniforması için doğal kumaş seçilir. İş kıyafeti için kumaş gereksinimleri:

 Bir dizi meslek için, iş giysisi kumaşının ek olarak asitlere, alkalilere, yüksek sıcaklıklara dayanıklı ve su geçirmez olması gerekir. Bu tür giysilerin üretimi için, dimi (% 100 pamuk veya bir miktar sentetik elyaf karışımı ile), teesi (% 65 polyester ve% 35 pamuk karışımı kumaş), köstebek (toza karşı direnci arttırılmış kumaş, dokuması o kadar yoğundur ki un değirmenleri ve asbest işletmeleri için dikilmiş tulumlardır Moleskine cildi radyasyondan ve biyolojik olarak aktif maddelerden korur), kumaş (cildi kıvılcımlardan ve metal damlalarından güvenilir bir şekilde koruduğu için kaynakçı kıyafetlerinde kullanılır), alba (% 33 pamuk ve % 67 polyester) tıbbi elbiseler, branda (eldiven ve çantalar için) kullanılır.

Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam95
Toplam Ziyaret191647
Duyurular
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar31.217331.3424
Euro33.756133.8913
Saat