• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
Üyelik Girişi
Ürün ve Hizmetler
Site Menüsü
Linkler
Site Haritası
Takvim

Fermuar Alanlar Ve Fermuar Nasıl Dikilir

Fermuar Nasıl Dikilir? Fermuar Alanlar 05322482372

Elde fermuar nasıl Dikilir,Kapalı fermuar dikimi,Fermuar Ayağı ile fermuar nasıl DİKİLİR,Nevresime fermuar dikimi,Elde fermuar nasıl takılır,Mont FERMUARI Nasıl Dikilir,Branda FERMUAR dikimi,Feraceye fermuar nasıl dikilir,fermuar alanlar,fermuar satanlar,kilo ile fermuar,kiloyla fermuar satanlar,ucuz fermuar,fermuar nerede satılır,fermuar satan yerler,parti fermuar alan,merter fermuarcılar,fermuar imalatçıları,toptan fermuar,

Görünmez bir fermuarı dikmek imkansız bir görev gibi mi geliyor? Korkma! Bugün size 7 adımda görünmez bir fermuarı nasıl dikeceğinizle ilgili tüm sırları anlatacağım: kolay ve stressiz yol.

 sevdiğim kapanışları biridir: Bu düğmeler daha hızlıdır ve standart bir fermuar daha iyi görünüyor. Bir kez diktiğinizde, mükemmel bir şekilde gizlenmiştir ve sadece giysinin dış tarafındaki küçük çekişi görürsünüz. Etekler, elbiseler, pantolonlar ve hatta üstler için mükemmeldir.

 Görünmez bir fermuarı dikmek göz korkutucu görünebilir, ancak bu sadece doğru teknikleri bilmek meselesidir. Bugün fermuar kraliçesini dikmek için tüm ipuçlarını sizinle paylaşacağım. Gitmeye hazır?

 Görünmez bir fermuarın dikildikten sonra gerçekten “görünmez” olmasının sırrı kumaş ve fermuar hazırlığında yatmaktadır. Fermuarın giysinin arkasına mükemmel bir şekilde gizlenmesi için, dikişin fermuarın dişlerine çok yakın – çok yakın olması ve fermuarın kumaşa doğru hizalanması gerekir. Bu nedenle fermuarın dişlerinin kayabileceği iki küçük kılavuzu olan özel bir baskı ayağına ihtiyacımız var.

Ancak dikiş makinesine başlamadan önce, işlerin sorunsuz geçmesini sağlamak için yapılması gereken birkaç şey var. Başlayalım!

 Ah  çekin ve masanıza yanlış tarafı yukarı gelecek şekilde koyun. Parmaklarınızı kullanarak fermuarın dişlerini açın ve orta sıcaklıktaki bir ütü ve biraz buharla fermuarın dikiş payına basın. Hızlı olun çünkü fermuar polyesterden yapılmıştır ve ütü masanızda eritmek başlamak için iyi bir fikir değildir.

Önce giysinizin dikiş paylarını tamamlayın. Bir etek dikiyorsanız ve görünmez fermulayı orta arka dikişe dikmek istiyorsanız, dikiş izinlerini en sevdiğiniz teknikle bitirin (eğer bir serger veya  kullandım, yoksa bitirme teknikleri – veya temiz kaplama – burada açıklanmıştır ). Bu adımı unutmayın, çünkü fermuarı diktiğinizde bu dikiş ödeneklerini bitirmenin bir yolu yoktur!

 Daha sonra dikiş paylarını giysinin içine doğru bastırın (dahil dikiş payınızı öğrenmek için proje talimatlarınızı kontrol edin, örneğin 5/8 ″).  kadar doğru miktarda kumaşa bastığınızdan emin olmak için bir cetvel veya ölçüm bandı kullanabilirsiniz.

Bir  işaretleyici ile beldeki dikiş payını ( veya bir çift pantolonla dikiyorsanız) veya yakada (fermuarı bir elbiseye dikiyorsanız) işaretleyin. Benim durumumda dikiş payı yine 5/8 ″. Bu işaret, fermuarın durmasını doğru bir şekilde yerleştirmenize yardımcı olacaktır.

Eteği masanın üzerine yanlış tarafı yukarı gelecek şekilde yerleştirin. Fermuarı  resimde gösterildiği gibi eteğin sağ taraflarının katlanmış dikiş paylarına yerleştirin. Fermuarın durağını eteğin sağ tarafındaki işarete hizalayın. Fermuarın dişlerinin kumaş kenarıyla aynı hizada olduğundan emin olun. Fermuarı yalnızca eteğin dikiş paylarına sabitleyin.

 Görünmez fermuar ayağını dikiş makinenize takın. Dikiş paylarını açın ve dişleri sağdaki kılavuzun içinde olacak şekilde fermuarı ayağın altına yerleştirin. İğneyi aşağı doğru getirin ve fermuarın durağından sonuna kadar fermuar tabanına dikmeye başlayın. Fermuar ve kumaş arasındaki hizalamayı kaybetmemeye dikkat edin. Fermuarın tabanına olabildiğince yakın dikişi durdurun. Hem başlangıçta hem de sonunda geri dikiş. İplikleri kesin ve her şeyin yolunda gittiğinden emin olmak için fermuarı kapalı çekin. Şimdi diğer yarıyı dikme zamanı!

 Yerleştirin sol tarafını etek sol tarafında görünmez fermuarın ve diğer tarafı ile yaptığı gibi hizalayın. Görünmez fermuar ayağıyla bu sefer sol el kılavuzunu kullanarak dikin. İplikleri kesin ve iyi göründüğünden emin olmak için fermuarı çekin.

: fermuarlar hata yapmayı kolaylaştırarak bükülme ve bükülme eğilimindedir!

 Eteğin orta arka dikişini dikme zamanı. Fermuarı kapatın, dikiş paylarını sağ tarafları birbirine sabitleyin, varsa çentikleri hizalayın. Fermuar tabanının dikişe takılmadığından emin olun.

Takın standart fermuar ayağını dikiş makinesine.  fermuarın tabanından dikişe yumuşak bir geçiş sağlamak için, sır, iki dikişin kısmen 1 ″ kadar üst üste binmesi ve fermuarın dikişine mümkün olduğunca yakın dikilmesidir. Bu yüzden fermuar ayağını kullanıyoruz.

ŞİFON KUMAŞ  

ayağının sağ tarafını fermuarın yakınına koyun ve önceki dikişe mümkün olduğunca yakın dikmek için iğnenizi sağa (dikiş makinesinin izin veriyorsa) hareket ettirin. Fermuar dikişinin yaklaşık 3/4 ″ -1 ″ üzerinde dikmeye başlayın ve preslenmiş dikiş paylarını kılavuz olarak kullanmaya devam edin. Dikişe basın ve ardından dikiş paylarını açık olarak bastırın. 

Sonuçta çok da kötü değildi, değil mi? Biraz pratik yaparak bir parça kek gibi görünmez fermuarlar dikeceğinizi göreceksiniz. Şimdi kendinize bir içki servis edin ve kendinizi arkaya patlatın çünkü bunu yaptınız!

Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi2
Bugün Toplam197
Toplam Ziyaret217236
Duyurular
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar32.981133.1133
Euro35.899936.0438
Saat