• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
Üyelik Girişi
Ürün ve Hizmetler
Site Menüsü
Linkler
Site Haritası
Takvim

Organze Kumaş Alanlar

ORGANZE KUMAŞ ALANLAR VE ORGANZE KUMAŞ ALIMI YAPANLAR ARIYANLARA İSTANBUL KUMAŞ ALAN TEKSTİL 05322482372

                                             ORGANZE KUMAŞ ALANLAR

Organze Kumaş Alanlar

Organze kumaş alanlar, ince ve seyrek dokunan pamuklu bir kumaştır. Muslin sınıfına giren hafif gramajlı bir dokumadır. Yarı şeffaf, saydam hatta transparan yapıda olabilmektedir. Dokumadan sonra özel bir asit bitim adı verilen işlem yapılır ve bu kalıcı bir işlemdir. Bu işlem sayesinde yüzey kısmen katılaştırılır ve böylece hem daha sert hem de şeffaf bir görünüm kazandırılır. Pamuk yerine monofilament sentetik lif kullanılarak sertlik etkisi daha iyi sağlanabilse de çok daha fazla maliyetin artmasına neden olacaktır.

Nerelerde Kullanılır?

Organze kumaş alanlar,

Elbiselik organze kumaş alanlar
Bluzluk organze kumaş alanlar
İşlemelik organze kumaş alanlar
Takılık organze kumaş alınır
Aksesuarlık organze kumaş alanlar

Elbiselik olan organze kumaşları kim alıyor ise, gelinlik, nişanlık ve abiye elbise dikiminde kullanılır. Bunun dışında organze kumaşlardan perde, elbise, her türlü takı ve çanta, süsler yapılmaktadır. Organze kumaş alanlar çoğunlukla pamuklu bir kumaş türü olarak bilinmesine rağmen, organze kumaş alımı piyasada %100 PES şeklinde bulunmaktadır. Organze kumaş alanlar,  Elbiselik organze kumaş alanlar Bluzluk organze kumaş alanlar İşlemelik organze kumaş alanlar Takılık organze kumaş alınır Aksesuarlık organze kumaş alanlar

Özellikleri Nelerdir?

Organze kumaş alım özellik açısında ince, şeffaf, seyrek dokulu, parlak ya da yanar döner görünümlü narin bir kumaştır. Bu özelliklerinden dolayı gelinlik ve abiye elbiselerde çok tercih edilmektedir. Çoğunlukla tül gibi kumaşların üzerine kombine edilmektedir.  İyi kalite bir organze kumaş kime satabilirim atkı ipliği Ne:100, çözgü ipliği Ne:80 olarak kullanılmaktadır.  Bu da santimetrede kullanılması gereken atkı ve çözgü sayısı 32 olması anlamına gelmektedir.

Nasıl Temizlenir?

Organze kumaş alan firmalar temizliği sırasında belli noktalara dikkat edilmesi gerekmektedir. Sıcak su ile yıkansa bile elde yıkanması gerekmektedir. Sıcak suda eritilen sabun tanelerine giysi batırılmalı ve aşağı yukarıya olmak üzere giysi hareket ettirilerek yıkama işlemi gerçekleştirilmelidir.  Kesinlikle çitileme işlemi uygulanmamalıdır. Aynı zamanda hareket ettirme sırasında sürtünme ya da ovalama yapılmamalıdır. Sabunla yıkadıktan sonra 2-3 defa durulama işleminin yapılması gerekmektedir. Durulama sırasında çok soğuk su kullanılmaması da gerekmektedir.

Organze kumaş alım satımı yapanlar kurutulurken, kesinlikle direk olarak ipe ya da çamaşırlığa asılmamalı, askıya asılarak kurutulmalı ve tam olarak kurumadan nemli haldeyken alınmalıdır. Ütüleme sırasında orta ısıda bir ütü kullanılmalıdır ve kuruma işlemi gerçekleşene kadar ütüleme işlemine devam edilmelidir.

Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi2
Bugün Toplam192
Toplam Ziyaret217231
Duyurular
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar32.981133.1133
Euro35.899936.0438
Saat