• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
Üyelik Girişi
Ürün ve Hizmetler
Site Menüsü
Linkler
Site Haritası
Takvim

Kaç Metre Kumaş Gerekli

Kaç Metre Kumaş Gerekli? Kumaş Alanlar 05322482372

Ceket için kumaş hesaplama,ceket için ne kadar kumaş gerekir,bluz kumaş hesaplama,bluz için ne kadar kumaş almak gerekir,ceket için ne kadar kumaş alma gerekli,etek için kaç metre kumaş gider,etek için kumaş hesaplama,etek dikmek için ne kadar kumaş almalığım,pantolon için ne kadar kumaş gerekir,pantolon kaç metre kumaş gerekli,etek için kaç metre kumaş gerekli,ceket için ne kadar kumaş gerekir,ne kadar kumaş gider hesaplama,bir tunik için kaç metre kumaş gerekir,bir etek için kaç metre kumaş gerekli,

Ayrıca her model için desen yerleşimi için desenlerin geliştirildiği ve ana ölçüler için kumaş sarfiyatının hesaplandığı hazır desenlerimizi kullanabilirsiniz. Katılıyorum, bu çok uygun.

Ancak, daha da uygun olanı, hazır bir desene sahip olmak, satın almadan önce her zaman kumaş tüketimini belirleyebilirsiniz. Desen parçalarını katlanmış bir kumaş satın alan  ve hatta hayali bir kesim üzerine yazdırın ve yerleştirin. Daha da kolay, mağazaya gelmek için deseni yanınızda götürün. Aşağıda, genişliğinde çift katlanmış bir kumaş parçası üzerindeki palto deseninin bir şemasını çizdim.

Eğer kumaşın genişliği belirlemek gerekir ve en geniş noktasında şeklin çevresi ölçümü ile karşılaştırın (genellikle bu göğüs çevresi ya da kalça çevresi olan). 

 daha için, ürünün daha sonra bir uzunluk yeterlidir  (ürün şekil için bir stil yakın sahip olması koşuluyla)

Detaylı ve anlaşılması kolay bir şeyler yazmaya ve hatta farklı ürünler için kumaş miktarını hesaplamanın nasıl mümkün olduğunu net bir şekilde göstermeye çalıştım. Yönlendirmelerimi takip edin.  Ama önce size kumaş üzerindeki detayları kesmek için bazı koşulları ve teknikleri hatırlatmak istiyorum.

Kumaşı açmadan önce, tasarım yapmak gerekir (yani, kumaşın doğal çekmesi için ıslak ısıl işlem gerçekleştirin. Nemlendirin, ütüyle buharlayın).

.

ŞİFON KUMAŞ NASIL YIKANIR? 

Desenlerin detayları genellikle (modele göre başka bir şey gerekmiyorsa) paylaşılan iplik boyunca düzenlenir. Paylaşım ipliği kumaşın kenarı boyunca uzanır.

Pamuk,  bazen yün ve karışımlı kumaşlar gibi düz boyanmış basit kumaşlarda, malzemeden tasarruf etmek için desenlerin farklı yönlere, yani “kriko” olarak serilmesine izin verilir.

li, farklı tonlarda veya tüylü kumaşlarda kesinlikle tek yönde kesin.

 üzerindeki desenin dış hatlarının ve kontrol işaretlerinin ana hatları terzi tebeşiri ve bir bebek sabunu kalıntısı ile yapılır.

. Çoğunlukla, dikişlerin zaten dikiş ve işleme için ödenekleri vardır, eğer desen izin verilmeden verilirse, o zaman özetlenmelidir – 1 cm genellikle parçaları taşlamak için, alt kısmı 2 ila 4 cm arasında kıvırmak için, döndürmek için (yani , iki parçayı daha sonra döndürerek taşlama, örneğin yaka, kanat).

Detayları keskin terzi makasıyla kesmeniz gerekiyor, bu kesmekten keyif alacağınız gerçeğinin anahtarı ve aynı zamanda kumaş katmanlarının kaymasını da önleyecektir.

 katmanları terzi pimleri ile kesilmelidir.

Tebeşir çizgileri farklı şekillerde karşı tarafa aktarılabilir – iğneler, desenler, tebeşir yardımı ile (detayları bir çizgi ile içe doğru katlayarak ve tebeşir çizgileri yazdırmak için onları açarak).

Demek bir elbise dikmeye karar verdin.

Genişliğini belirledi.

Kumaşın genişliğine kıyasla daha büyük olan çevresi seçildi.

Eğer kumaş, . Bu durumda ihtiyacınız olan kumaş 1 elbise uzunluğu + bir kol uzunluğu + dikişler, büzülme ve etek için 10-15 cm’dir.

Eğer  genişliği daha az olan ya da eşit şeklin çevresi ya da genişliği, bir kılıf-tipi elbise daha sonra, cm önemsiz bir miktar daha Eğer 2 elbise uzunlukları + 10-15 cm gerekir.

omuzun en yüksek noktasından, göğsün en yüksek noktasından gelecekteki elbisenin altına kadar rafta. Şemaya bakın, kırmızı oklarla nasıl ve nerede ölçüm yapacağımı gösterdim.

Medine ipeği ferace kumaş özellikleri,Ferace kumaş türleri,Medine ipeği tunik kumaş özellikleri,Prada kumaş ferace nasıldır,Ferace kumaş nedir,Medine İpeği Kumaş,Ferace modelleri,Ferace kumaşı özellikleri,ferace için ne kadar kumaş almak gerekir,feraceye ne kadar kumaş gider,ferace için kaç metre kumaş alma gerekir,ferace nasıl dikilir,ferace kumaş nasıl hesaplanır,ferace için kumaş hesaplama,ferace nasıl kesilir,

Kloş etekli kesik bir elbise dikmeye karar verdiniz. Biz böyle davranıyoruz:

Korse uzunluğunu (raf boyunca omzun en yüksek noktasından göğsüne kadar) kesim çizgisine (çoğu zaman bu bel çizgisi veya kalçalar) ölçüyoruz.

 Genişliğe uyup uymadığımızı anlamak için göğüs çevresi ölçümünü kumaşın genişliğiyle karşılaştırıyoruz.

Elbiseli etek güneşte kesilirse, ihtiyacınız olacak.

Orta tutturuculu ve manşonlu bir bluz için, göğüs boyutu 56’ya kadar , ihtiyacınız olacak:

Senin Eğer büstü boyutu 56 daha büyüktür o zaman 2 bluz uzunlukları + kol uzunluğu almak daha iyidir.

İPLİK – KUMAŞ ALINIR.

 Bir bluzda bir fiyonk veya fırfır planlanmışsa, bu detaylar için kumaşları süslü bir yakaya ekleyin. Kumaş miktarı farklı olabilir ve konfigürasyona bağlıdır, parçaların boyutları deneysel olarak hesaplanır (desenler yapın ve bunları hayali bir kumaş parçası üzerine masanın üzerine yerleştirin).

Aşağıdaki fotoğrafta olduğu gibi, sargılı böyle cm kumaştan  Miktar boyutunuza bağlıdır. Bu modeli dikme talimatlarında dört ana boyutta desen düzeni seçenekleri ve bir fotoğraf ve düğümlerin ayrıntılı bir açıklaması ile ayrıntılı bir açıklama vardır. Ben tavsiye ediyorum.

Pantolonlar için 100 cm kalça yukarı senin beden fark eder aşağı yukarı tahmini + 15-20 cm gerekecektir.

 100 cm’den daha büyük bir kalça çevresi ile,1,5 boy veya hatta 2 uzunlukta pantolona ihtiyacınız olacak (daha doğru bir hesaplama için, bir desen oluşturmanız ve masaya yerleştirmeniz, hayali bir kesim için gerekli uzunluğu ölçmeniz gerekir kumaş).

Bu yöntemi kullanabilir, beğendiğiniz pantolon modelini web sitemizden dikmek için talimatlarımıza göz atabilirsiniz. Örneğin, bunlar pantolon. Bir desen satın almadan önce  dört ana beden için düzen seçeneklerini ve görebileceksiniz bu karar vermenize yardımcı olacaktır.

 bir “kalem” etek dikmek, büyük olasılıkla gereksinim duyacağınız 1 etek uzunluğu + kemer genişliği ve etek, tabii ki, kumaşın genişliği kalça çevresi daha 7-10 cm daha büyük olması şartıyla, biz, bu durumu hakkında unutma makalede açıklanan tüm durumlar için geçerlidir.

 İçin bir etek-güneş dikiş 4 etek boyları – İçin dairesel bir kat bir etek dikiş 

Yarı bitişik bir silueti olan bir kat için, en  cm’ye, boyutu 52’den fazla olmayan bir boyuta ihtiyacınız olacaktır.

 Ceketin detaylarını keserken, bu kurala uymanız gerekir – tüm detayları tek bir yönde kesin. Bunu yapmak zorunludur, çünkü kumaşın görünür benzerliği olsa bile, farklı yönlere bakarsanız, farklı tonlar büyük olasılıkla üründe görünür olacaktır.

arasında değişmektedir. Büyüme de önemlidir. Burada 4 temel boyut için desenlerin düzenini görebilirsiniz.

Bir ceket için , bir ceketle aynı hesaplama prensibi kullanılır.

Şimdi, dikim ürünleri için kumaşları hesaplarken dikkate alınması gereken bazı prensiplerden bahsetmek istiyorum.

Kafesteki doku, doku tüketimini iki ila üç kafes raporu veya 

 Ürününüz için en doğru kumaş sarfiyatını ancak siz hesaplayabilirsiniz. Ne tür bir ürün almak istediğinizi, elbisenizin, paltonuzun veya eteğinizin nasıl görünmesi gerektiğini yalnızca siz bilirsiniz. Bu nedenle, herhangi bir fantezi kesim, bir desen oluşturup masanın üzerine hayali bir kumaş parçası üzerine yerleştiren deneyimli bir hesaplama gerektirir.

 Umarım tavsiyem, herhangi bir ürünü dikmek için kumaşın hesaplanmasına karar vermenize yardımcı olur. Her zaman bu makale şeklinde bir ipucunuz olduğunu ve desenlerimize dikmek için talimatlarınız olduğunu unutmayın. İçlerinde ana ölçüler için kumaş tüketimini gözetleyebilir, bu bilgileri kullanabilir ve hesaplamalarınızda uygulayabilirsiniz. Veya bitmiş deseni yanınızda mağazaya götürün, bu seçenek en doğru ve kullanışlıdır. İyi şanslar, sorularınızı yorumlarda bekliyorum

Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi2
Bugün Toplam91
Toplam Ziyaret211776
Duyurular
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar32.784832.9162
Euro35.145635.2864
Saat